Eda KOÇ / ANKARA, (DHA)- UYUŞMAZLIK Mahkemesi Başkanı Rıdvan Güleç, Başkan Vekili Kenan Yaşar ile üye, raportör ve personellerden oluşan heyet, Uyuşmazlık Mahkemesi'nin 79'uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Düğün konvoyundakilerden, 'küfür' uyarısına silahlı ve taşlı saldırı kamerada Düğün konvoyundakilerden, 'küfür' uyarısına silahlı ve taşlı saldırı kamerada

Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Rıdvan Güleç başkanlığındaki heyet Aslanlı Yol'dan yürüyüp, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çıktı. Güleç'in, mozoleye çelenk bırakmasının ardından heyet, saygı duruşunda bulundu. Ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçildi. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Güleç, şunları yazdı.

"Yüce Atatürk; Uyuşmazlık Mahkemesi'nin 79'uncu kuruluş yıl dönümü münasebetiyle huzurunuzda bulunmaktan büyük onur duyuyoruz. Hak arama özgürlüğünü sağlamak, hakkın tesisini yerine getirmek ve hukukun üstünlüğünü kurmak için var gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi istiyoruz. Uyuşmazlık Mahkemesi'nin mensupları olarak bizlere kazandırdığınız cumhuriyetimiz için şükranlarımızı sunuyor, manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz." (DHA)

Kaynak: dha