Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki çocukları kabul etti. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: "Deprem şehitlerimize ve onların emanetlerine vefamızı, Cumhuriyetimizin yeni asrını Türkiye Yüzyılı yaparak ödeyebileceğimize inanıyorum. İnşallah 1 yıl içinde şehirlerimizi ayağa kaldırarak depremzedelerimizi normal hayatlarına döndüreceğiz. Dün Kahramanmaraş'taydım, öncesinde Nurdağı'ndaydık. Hayatını kaybeden insanlarımızı tekrar geri getiremeyiz. Milletimiz nice badireyi, saldırıyı, afeti, birliğine, beraberliğine sarılarak geride bıraktı. 6 Şubat depremlerinin izlerini de aynı şekilde sileceğiz. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı bir kez daha tebrik ediyorum."

"ÖZELLİKLE SAVUNMA SANAYİİNE AĞIRLIK VERİRDİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz verdiği depremzede çocuk da, "Cumhurbaşkanımızın yerinde olsaydım özellikle savunma sanayiine ve teknolojilerine ağırlık verirdim. Deprem bölgesinde evleri çok hızlı yaptırırdım. Uzay çalışmalarına ağırlık verirdim. Tıp alanındaki çalışmalara ağırlık verip kanser ilacının bulunmasını sağlardım" dedi.

ÇOCUKLARDAN OLUŞAN KABİNE VAATLERİNİ ANLATTI

Hemen ardından da çocukların oluşturduğu kabinede bakanlar tek tek söz alarak vaatlerini anlattı. Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.