İSTANBUL, (DHA)- Trendyol, Körfez Bölgesi’ndeki ikinci pop-up mağazasını Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde açtı. Trendyol’daki ürünlerin sergilendiği mağaza, ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın katıldığı lansmana ev sahipliği yaptı. Üç hafta boyunca ziyaretçileri ağırlayacak mağaza, fiziksel alışveriş deneyimini dijitalle birleştirecek. Ziyaretçiler, beğendikleri ürünleri üzerinde bulunan QR kodları okutarak online satın alabilecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Trendyol, Türk üreticileri e-ihracat yoluyla uluslararası pazarlara taşıyarak Körfez Bölgesi’ndeki ikinci pop-up mağazasını Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde açtı. 50 bin yerli üreticinin 15 milyon ürün seçeneğini Körfez Bölgesi’yle buluşturmayı amaçlayan şirket Cidde’deki Mall of Arabia’da ziyaretçilerini üç hafta boyunca ağırlayacak. Trendyol koleksiyonundan 150 parçanın yer aldığı mağaza, dijital alışveriş deneyimi de yaşatacak. Ziyaretçiler, beğendikleri ürünleri, üzerlerindeki QR kodları okutarak online satın alabilecek.

Türk Hava Yolları'na 'En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu' ödülü Türk Hava Yolları'na 'En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu' ödülü

Mağazanın lansmanına katılan Engin Altan Düzyatan “Trendyol ile Körfez Bölgesi’ne yönelik gerçekleştirdiğimiz iş birliği benim için oldukça heyecan verici. Benim için de vazgeçilmez bir platform haline gelen Trendyol ile bu ortaklığın, bölgenin tamamındaki Trendyol müşterileri tarafından sevileceğini düşünüyorum” dedi.

8 AYDA 2 MİLYON MÜŞTERİYE ULAŞTI

Trendyol, Körfez Bölgesi’nde 2023 eylül ayından bu yana Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’da pazaryeri modeliyle faaliyet gösteriyor. Bölgede 8 ayda 2 milyon aktif müşteriye ulaşan Trendyol, yıl sonuna kadar müşteri tabanını 6 milyona çıkarmayı hedefliyor. Bölgeye yönelik e-ihracat gerçekleştiren Türk üreticilerini, teknolojik altyapısı ve lojistik ağı ile destekleyen Trendyol, satıcıların pazarlama yatırımlarını da üstleniyor.

Kaynak: dha