İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği önlisans ve ortaöğretim KPSS hazırlık kursları başladı. İlçede ikamet eden vatandaşlar için ücretsiz olarak verilen kurslar, eylül ayına kadar devam edecek.

Sultangazi Belediyesi, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girecek önlisans ve ortaöğretim mezunları için ücretsiz KPSS kursu düzenliyor. 50. Yıl Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde düzenlenen kurslarda 150 önlisans, 50’si ortaöğretim olmak üzere 200 kişiye eğitim veriliyor. Kurslarda 2 grup olmak üzere haftanın 6 günü Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve vatandaşlık dersleri veriyor. Ayrıca öğrencilere deneme sınavları da yapılıyor.

Polonya, İtalya ve Türkiye’de eş zamanlı ‘Okyanus ve Sular Gecesi’ etkinliği düzenlendi Polonya, İtalya ve Türkiye’de eş zamanlı ‘Okyanus ve Sular Gecesi’ etkinliği düzenlendi

“HEYECANLARINA ORTAK OLUYORUZ”

KPSS’ye hazırlanan vatandaşlara destek olmayı sürdürdüğünü aktaran Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, "Onlar için ücretsiz olarak hizmete açtığımız KPSS kurslarımızda önlisans ve ortaöğretim KPSS için alanında uzman deneyimli kadromuzla eğitimler veriyoruz. Onların sınav heyecanına ortak olmanın yanı sıra ders programlarıyla da sınava daha planlı hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz. Okul öncesinden başlayarak mezuniyetlerine kadar öğrencilerimize eğitim alanında çeşitli destekler verirken, mezuniyet sonrasında da gençlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Her daim onların yanındayız” diye konuştu.

Kaynak: dha