İSTANBUL,(DHA)- Türk Kızılay, her yıl farklı kategorilerde tematik gençlik kampları düzenliyor. Öğrencileri bir araya getirmek amacıyla bu yıl da ilk defa düzenlediği ‘İyilik Şefleri Kampı’nda deprem bölgesinde gastronomi alanında eğitim gören lise öğrencilerini buluşturdu. Bu kapsamda öğrencilerle kampta bir araya gelen Ünlü Şef Danilo Zanna mesleki tecrübe paylaşımı yaptı.

'Özel okulda ücretsiz kitap' yönetmeliğine rağmen 'fahiş kitap ücreti' talebine tepki 'Özel okulda ücretsiz kitap' yönetmeliğine rağmen 'fahiş kitap ücreti' talebine tepki

Kızılay’ın, İstanbul Heybeliada’daki gençlik kampında düzenlediği ve deprem bölgesinden 80 öğrencinin katıldığı İyilik Şefleri Kampı’nda gastronomi alanında öğrenim gören depremzede lise öğrencileri bir araya geldi. Kampın sürpriz konuğu ise ünlü şef Danilo Zanna idi. Birlikte kampa özel menü hazırlayan öğrenciler, makarna çeşitleri ve aşamalarını deneyimlediler. Öğrencilerin mesleklerini hayattaki tutkuları haline getirmeleri gerektiğini ve böyle gelişebileceklerini belirten Şef Danilo Zanna, Kızılay’ın kampında olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

Kaynak: dha