MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
İlçelerde delege seçimi bitti, sıra başkanlık seçimlerinde

20.12.2019 17:51

AK Parti İl başkanı İbrahim Ethem Taş, MYGazete.com'a çok önemli açıklamalarda bulundu. 

İlçelerde delege seçimi bitti, sıra başkanlık seçimlerinde

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, partilerinde ki seçim sürecini anlattı, gelecek dönem ve beklentilere dair birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

İbrahim Ethem Taş, “29 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında delege seçimlerimizi tamamladık. Şimdi sıra İlçe Parti Başkanlıklarının seçimine geldi. İlçe Başkanlık seçimleri ise 22 Şubat-Kasım 2020 tarihlerinde bitmiş olacak. İl Başkanlığı seçimi için de Genel Merkezimizin uygun görmesi halinde 26 Ekim 2020 tarihinde tamamlamış olacağız” dedi.

Okan Dilek: Ak Parti ülke genelinde bir kongre sürecine girdi. Antalya’da kongre süreci nasıl devam ediyor? 

İbrahim Ethem Taş: Göreve geldiğimiz günden itibaren 11 ilçe başkanlığımız değişti. İki üç başkanlığımız da değişim mümkün durum.

Gerek delegelerimizde, gerek ilçe başkanlıklarımız ve yönetimlerinde ve ayrıca tüm kademelerimizde bizimle bu heyecan ve hizmet aşkını yaşamak isteyen memleketimize hizmet etme heyecanı duyan tüm hemşerilerimize ve Antalya da yaşayan vatandaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır.

Okan Dilek: Delege seçimlerini yaparken nelere dikkat ettiniz? 

İbrahim Ethem Taş:  Bu konuda çok hassas davrandık, 22 Şubat ta başlayıp Temmuz ayında sona erecek bir süreçtir.  Delege seçimlerimiz şeffaf bir ortam da tamamlandı. İlçelerimiz de sayısı fazla delege sandıkları oluşturduk.

Belli yerlerde otuz nokta da rahat oy kullanabilmeleri için sandıklar kurduk. Bu seçimlerimizi tüm sosyal medyada ve SMS’ler  ile duyurduk. Sekiz ilçemizde yaptığımız seçimlerde üyelerimizin teveccühü ile delegelerde değişimler yaşandı.

Biz üyelerimizin bu kararına saygı duyduk ve bu çıkan isimleri sisteme girdik, son derece adil, demokratik bir süreç yaşıyoruz. 

Okan Dilek: İlçe kongreleri hangi ilçelerden başlayacak? 

İbrahim Ethem Taş: Elmalı ve Korkuteli ile ilçe kongrelerine başlayacağız. Ardından Kaş, Demre ve Kumluca, Finike, Gündoğmuş, İbradı., Akseki, Gazipaşa ve diğer ilçelerimizde devam edecek.

Delege ve İlçe Başkanlığı seçimleri sonrasında da yönetimlerimizde bir yenilenme yaşanacak. Ben il başkanı olduktan sonra kongre olmadan 11 ilçe başkanlığımız değişti. Ben bu dönem de bu dönem de iki üç başkanımızın değişeceğini düşünüyorum. Sadece Kaş İlçe Başkanımızın sağlık sorunları nedeniyle müsaade istedi. Hüseyin Aksak başkanımız 2003 yılından itibaren partimizin bir neferi olarak görev yapmıştır. Bizde koltuk sevdası olmaz.

Bana görevini yaptığını söyledi seçim kazanıldı ve görevi bırakmak istedi. Bende ilçe kongresinde güzel bir bayrak değişimi yaşatarak görevi bırakmasını istedim. O da kabul etti. Yine AK Parti olarak örnek bir davranış sergileyerek bu devir teslimin gerçekleşmesine şahitlik etmiş olacağız.

Okan Dilek: Kongreler devam ederken hep bir eleştiri var. Özellikle yönetimlerde birkaç dönem hep aynı isimlerin varlığı eleştiri konu olmuştur. Bu kongrelerde nasıl bir yaklaşım içinde olacaksınız? 

İbrahim Ethem Taş: Kongrelerimizde, yönetimlerimizde bir yenilenmeye ve tazelenmeye gidilecek. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, Ömerleri, Hz. Haticeleri inşallah bulacağız ve değerlendireceğiz.

Çalışkan, adaletli ve hizmet sevdası olan ilçem için ne yapabilirim? Antalya için ne yapabilirim? Hissiyatında olan gönüldaşlarımızın bu heyecan içinde olanların yönetimlerde yer alacağına inanıyorum. İlçelerimizde bu anlayışta arkadaşlarımızı arıyoruz. Yönetimler de yavaş yavaş şekillenmeye başlandı. Bu arada geçmişte yapılan kongrelerimizde yönetimlerimizin yüzde altmışı değiştiğini görebilirsiniz. Örneğin 10 Mart 2018 tarihinde yönetimimizin yüzde altmışı değişmişti.

Bu kongrelerde yenilenmeye gidildiği görülüyor. İl kongresinde yönetimin elli kişilik kadrosunun otuzu değişti. Ayrıca sizin aracılığınızla bir çağrıda bulunmak istiyorum.  

Yönetimlerimize girmek isteyen tüm arkadaşlarımıza, partililerimize şunu söylemek istiyorum, “Ben AK Parti de çalışmak istiyorum, benim şu özelliklerim var, Antalya için ne yapabilirim derdindeyim, kapı kapı dolaşarak gönül almak istiyorum, Cumhurbaşkanımızın yanında ve ülkem için, bayrağım için çalışmak istiyorum diyen herkese bizim kapımız açıktır. AK Partiye bu anlayışta ki herkesi davet ediyorum. Biz bu anlayışta ki vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.

Antalya İstanbul’dan coğrafi olarak dört kat büyüklükte bir yer. Antalya da bu yüz ölçüm ve coğrafya nedeniyle de siyaset yapabilmek kolay değil. 640 kilometrelik bir sahili olan bir yerdeyiz.. Yeni kongre döneminde AK Parti ile milletimize hizmet etmek isteyen herkese kapımız açıktır.

Okan Dilek: Daha önce ilçe yönetimlerin değiştiği yerlerde bu minvalde yönetim kurulu oluşturulabildi mi? 

İbrahim Ethem Taş : Bakın mesela Demre'de siyasete hiç girmemiş dokuz arkadaşımız bugün ilçe yönetimindeler. Hepsi de pırıl pırıl memleket sevdası, millete hizmet edebilmenin heyecanı içinde arkadaşlarımız.

Serik'te 25 kişinin 17 ismi yeni yönetime dâhil oldu. 8 arkadaşımız da son 10yıldır partimizde çalışan isimler. İlçe başkanımız yeni isimleri oluştururken bana  ‘ başkanım ben görevi bıraktığımda size ilçe başkanlığı yapacak 5 arkadaşımızı yönetime yazdım’ dedi. İşte Sayın Cumhurbaşkanımızın da tam da işaret ettiği nokta bizim için bu olmuştur. Kim ne zaman nasıl hangi şartlarda bırakıyorsa bıraksın AK Parti de başkanlık görevini sürdürecek tecrübeli isimler oluşacak.

Ben sadece bu örneği verdim. Adaletli ve hizmet sevdası içinde olan tüm bu düşüncelere sahip partililerimizin arkasından yürümek bizim için bir görevdir. Cumhurbaşkanımızın çizdiği ve anlattığı doğrultuda bu yenilenmeler ve süreç devam edecektir” dedi 

Okan Dilek: Ak Parti kurulduğu günden bu yana vatandaşla birebir temas ederek siyaset yapmayı benimsiyor. Siz göreve geldiğinizden bu yana vatandaşla iletişimi nasıl sağlıyorsunuz? Vatandaşlar size ulaşabilmekte zorluk çekiyor mu? 

İbrahim Ethem Taş: Ben her Pazartesi partide bulunuyorum. Yönetim kurulumuz ile yapacağımız il toplantısına kadar randevulu randevusuz bakmaksızın partimize görüşmeye gelen herkesle görüşüyorum.

Alanya'dan Kaş’tan gelen vatandaşlarımız oluyor. Onlarla da görüşüyorum. İl toplantısına katıldığım süre içerisinde yeni vatandaşların geldiğini görüyorum. Onların da sorunlarını ve taleplerini dinliyorum.

Pazartesi gece saat gece yarısına kadar bu sağduyuyu ortaya koymaktayım. Gelen herkesi dinliyorum. Vatandaşımızın dertleri ile dertleniyoruz. Vatandaşımızın sorunlarını çözmek için yedi tane kurumlar ile ilgili yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı yanıma alıyorum, bu işler ile ilgilenen koordinatör arkadaşım ile birlikte hemen yönlendirmeleri yapıp vatandaşımızın sorununu çözmeye çalışıyor ve takibini yapıyoruz.

Pazartesi adeta bir halk gününe dönüştü. 

Okan Dilek: Kongre süreci görülüyor ki sizin başkanlığınız döneminde gerçekleşiyor. Siz il başkanlığına yeniden aday mısınız? 

İbrahim Ethem Taş: Genel merkezimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde İlçe kongreleri bizimle birlikte tamamlanacak. İl Başkanlığı ile ilgili ben görevimin başındayım. Görev sürem sona ereceği güne kadar Cumhurbaşkanımızın takdiri ile bu gerçekleşecektir, Antalya için ne yapabilirim derdinde olacağım. Antalya'ya hizmet vermeye devam edeceğim. Antalya’ya yapmak istediğimiz çok değerli projelerimiz var.

Ben görevimin başındayım sonuna kadar da aynı heyecan ile görevimi sürdüreceğim. Teşkilatçılık ve il başkanlığı anlamında gayretimi sürdüreceğim. Cumhurbaşkanımızın üç saat ile uyuduğunu biliyoruz.

Genel Başkanımızın ve Cumhurbaşkanımızın yükünü alabilmek için, onun Antalya’da ki temsilcileri olarak ona layık olabilmek için, gece gündüz demeden çalışacağız. Şu an otuzaltı yaşındayım.

İdeallerim ve hedeflerim var. Mevcut il başkanıyım ve İl Başkanlığına adayım ve kongrelerimizi yönetim kurulu ile birlikte partimizi seçimlere hazırlıyoruz. Yönetimlerimizi güncelleyerek Antalya'ya hitap eden, sevilen sayılan arkadaşlarımızdan oluşan yönetime girmesi mümkün isimleri ajandamıza not ediyoruz.
 

YARIN >  BAŞKAN TAŞ: "PARTİYE BENİ LEYLEKLER GETİRMEDİ. BÖCEK'İN MASALLARINI DİNLİYORUZ"

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3