Antalya haber...  En büyük genç yaş turnuva serilerinden biri olan TEN-PRO Global Junior Tour 21 Nisan’da düzenlenen ödül töreni ile kapanış seramonisini gerçekleştirdi. 9 yıl aradan sonra Türkiye’de düzenlenen organizasyona Corendon Tennis Club Kemeryeni tesisleriyle ev sahipliği yaptı. Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer:“Corendon Tennis Club Kemer’de düzenlenen ilk turnuvada 44 farklı ülkeden genç yeteneğimisafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Kemer’e değer katacak doğa ile iç içe bu projeyle ululararası tenis organizasyonlarının yanı sırabölgedeki tenis severlere de ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Hatayspor - Çaykur Rizespor: 2-0 Hatayspor - Çaykur Rizespor: 2-0

EŞSİZ TENİS DENEYİMİ

Toplamda 14 adet toprak zemin kortu içeren Kemer’in yemyeşil doğasında yer alan Corendon Tennis Club Kemer, tüm sporseverlere eşsiz bir deneyim sunmak amacıyla açıldı. Antalya’yı ve Kemer’i dünya genelinde tüm tenis severlere tanıtarak sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etme mottosuna sahip olan alan Corendon Tennis Club Kemer, bölge sakinlerine modern bir spor kompleksi imkanı sunuyor. Aynı zamanda düzenleyeceği uluslararası etkinlikleriyle de bölgeyi spor turizmi için bir çekim merkezi haline geliyor. Corendon Turizm Grubu, tenis kulübüne 2 km yakınlıkta olan Corendon Playa Kemer otelinde konaklamalara özel tenis paketleri sunuyor.

CORENDON TURİZM BİR ÇOK İLKLERE İMZA ATTI

Hollanda’da bir tur operatörü olarak 2004 yılında kurulan Corendon, zamanla bünyesine havayolu, incoming ve Avrupa, Türkiye ve Karayipler’de bulunan otellerini de katarak büyümüş ve bir turizm grubuna dönüşmüştür. Hollanda ve Belçika’nın önde gelen tur operatörlerinden olan Corendon Travel, Danimarka pazarında da operasyonlarını sürdürmektedir. Bu pazarlarda özellikle Türkiye destinasyonu ile adını özdeşleştirmiş olan Corendon, misafirlerine birçok farklı ürün ve destinasyon sunan öncü tur operatörleri arasındadır. Kurulduğu ilk günden bu yana “Fark Yarat” sloganıyla girdiği havacılık sektöründe birçok örnek uygulamaya ve ilklere imza atan Corendon Airlines, 2011 yılında kurulan Hollanda tescilli Corendon Dutch Airlines ve 2017 yılında kurulan Corendon Airlines Europe iştirakleri ile birlikte başta Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre, Polonya ve Birleşik Krallık olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden Avrupa içindeki ve Türkiye'deki popüler tatil destinasyonlarına uçuşlar düzenlemektedir. 2024 yılı itibarıyla 65 ülkede 165 noktaya uçan uluslararası bir havayolu konumuna gelmiştir. Turizm Grubu bünyesinde yer alan Corendon Hotels & Resorts markası altında Kemer ve Lara bölgeleri olmak üzere Antalya’da 2, Amsterdam’da 5 otel ve Karayip adaları Curaçao’da 4 otel ile hizmet vermektedir.