Traktörü Diskoya çevirdi

06.04.2017 17:00

AYDIN'ın Nazilli ilçesinde, 30 yaşındaki müzik tutkunu çiftçi Murat Karlıoğlu, 7 bin lira harcayarak traktörünü diskoya çevirdi.

AYDIN'ın Nazilli ilçesinde, 30 yaşındaki müzik tutkunu çiftçi Murat Karlıoğlu, 7 bin lira harcayarak traktörüne ses sistemi taktırdı. Bu durum köylülere de neşe kaynağı olurken, en çok sevinen ise Karlıoğlu'nun Terrier cinsi köpeği Jessie oldu.

Nazilli'ye 9 kilometre mesafedeki kırsal Hamidiye Mahallesi'nde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Murat Karlıoğlu, müzik tutkusu nedeniyle traktörüne bir süre önce teyp ve küçük bir ses sistemi taktırdı. Ancak, traktörüne motor gürültüsüyle sesin güçlükle duyulabilmesi ve köylülerin kendisine bu konuda takılmaları üzerine Karlıoğlu, 6 ay önce küçük bir servet harcayarak traktörüne 7 bin TL'ye toplam 7 bin watt çıkış gücüne sahip üç ses istemi döşetti. Bu duruma en çok sevinen ise Terrier cinsi köpeği Jessie oldu. Her sabah köpeği 'Jessie' ile evden çıkıp tarlaya çalışmaya giden Karlıoğlu, sevdiği müzikleri dinleyerek keyifli bir yolculuk yaparken, tarlada yapacağa işe de motive oluyor. Yüksek sesle müzik dinlemenin kendisi için bir alışkanlık haline geldiğini belirten Karlıoğlu, köylülerin bir kilometre öteden kendisinin geldiğini anladığını söyledi. Başlangıçta köylülelerin yüksek sesle müzik dinlemesini yadırgadığını belirten Karlıoğlu, daha sonra onlarında zamanla bu duruma alıştıklarını kaydetti.

Yaşadığı Hamidiye Mahallesi ile civar yerleşim alanlarından düğün ve nişanlarda traktöründeki ses sisteminden faydalanmak isteyenlerin olduğuna da dikkat çeken Karlıoğlu, en çokta köpeği Jessie ile tarlaya gidip harmandalı oynamayı sevdiğini de anlattı.
 

"KÖYÜMÜZÜN NEŞE KAYNAĞI OLDU"

30 yaşındaki müzik aşığı Karlıoğlu'nun bu haline alıştıklarını söyleyen köylülerden Mehmet Dere, "Murat çok renkli bir kişiliğe sahip. Onun her sabah yüksek sesli müziklerle mahalle meydanından geçişine alıştık. Bu durum zamanla bizim de hoşumuza gitmeye başladı. Sevdiğimiz şarkları, türküleri çalıyor. Köyümüzün neşe kaynağı oldu. Canımız sıkıldığında tarlada bazen de köy meydanındaki kahvehanenin önünde Kerimoğlu ve harmandalı gibi yöresel oyunlar oynayıp, stres atıyoruz" dedi.

Hamidiye Mahallesi Muhtarı 52 yaşındaki Özkan Ergin, "Mahalelli artık traktörden müzik yayına alıştı. Herkes bu işten memnun. Murat, bir anda köyün neşesi haline geldi. Müzik sesinden rahatsız olan yok" dedi.
 

"DENİZLİ'DEKİ MODİFİYE ARAÇ FUARINA KATILMAYA İKNA ETTİM"

Traktöre ses sistemini kuran 22 yaşındaki Hayati Kahran, Murat Karlıoğlu'nun tröktörüne güçlü bir ses sistemi kurmasını istediğini belirterek, "Ben de çok güçlü bir ses sistemini kurdum. Aynı zamanda modifiye araç işiyle de uğraşıyorum. Murat'ı ikna edip, bu traktörü davet edildiği Denizli'deki modifiye araç fuarına götürmeye ikna ettim" diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto