Antalya haber... Muratpaşa Belediyesi’nin Dutlubahçe, Konuksever, Ermenek, Çağlayan ve Soğuksu mahallelerinde bulunan 5 kreşin öğrencileri, Gazi Mustafa Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın birbirinden renkli gösterilerle kutladı.
![](https://mygazetecom.teimg.com/mygazete-com/wp/uploads2024/04/23-Nisan-makam-2.jpg)
Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de gerçekleşen kutlamalar için küçük öğrenciler, kırmızı beyazlı kıyafetler giydi. Kutlamalar, İstiklal Marşı ve ardından Andınız’ın okunmasıyla başladı.
![](https://mygazetecom.teimg.com/mygazete-com/wp/uploads2024/04/engelsiz-kafe-23-nisan-etkinligi-1.jpg)
Dans gösterilerinin gerçekleştiği ve şiirlerin okunduğu kutlamalarda İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını sahnede ezbere okuyan küçükler bolca alkış aldı.
![](https://mygazetecom.teimg.com/mygazete-com/wp/uploads2024/04/engelsiz-kafe-23-nisan-etkinligi-8.jpg)
Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da katıldığı kutlamaların sonunda “Atam seni çok özlüyoruz” yazılı pankartla beraber yürüdü, ardından da kırmızı beyaz renklerdeki balonlarını gökyüzüne bıraktı.
![](https://mygazetecom.teimg.com/mygazete-com/wp/uploads2024/04/engelsiz-kafe-23-nisan-etkinligi-4.jpg)
Ayrıca, belediyenin Dutlubahçe kreş öğrencileri, Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti.