Gizem KARADAĞ/ANKARA, (DHA)- Mektebim Koleji, kampüs ağına eklediği Batıkent Kampüsü’nün lansmanını gerçekleştirdi. Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko, “Mektebim olarak sürekli gelişime inanıyor, tüm paydaşlarımızı içine alan öğrenme organizasyonları düzenliyoruz. Batıkent Kampüsünün Mektebim Koleji çatısı altında eğitimde öncü olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Mektebim Okulları Batıkent Kampüsü 2024-2025 eğitim öğretim yılında yeni yerleşkesinde öğrencilerine kapılarını açacak. 2011 yılında Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko tarafından kurulan ve adını Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden alan Mektebim Koleji, kampüs ağına Ankara Batıkent’i de ekledi. Bir otelde gerçekleşen lansman programına, Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko, Kampüs Kurucu Temsilcisi Bülent Aktaş, Mektebim Koleji yöneticileri, veliler ve çok sayıda davetli katıldı. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Bülent Aktaş, “Mektebim Kolejine dâhil olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Mektebim Koleji ile gelecek dönemde başlayacak olan değişimin tüm paydaşlarına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Mektebim Koleji Batıkent Kampüsü, Ankara’ya ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

‘ÇOK HEYECANLIYIZ’

Ümit Kalko Okullar Direktörü Yasin Haboğlu, “Ankara'da dördüncü kampüsümüz Türkiye'de ellinci kampüsümüzü açmanın şerefini, onurunu yaşıyoruz. Tabii kurucumuz Sayın Ümit Kalko'nun liderliğinde bu organizasyonda Ankara'da, Yenimahalle'de, Batıkent'te eğitim kalitemizi, hedeflerimizi tüm öğrencilerimize kaliteli ve nitelikli eğitim sunabilme noktasında tüm kadromuzla buradayız. Çok heyecanlıyız. Adını Millet Mekteplerinden aldığımız bu organizasyonda çağdaş, Atatürkçü bir ilkeyle, inkılaplarla öğrencilerimize nitelikli, kaliteli ve çağdaş muasır medeniyetlerin üzerinde bir eğitim vermeyi arzu ediyoruz. Çok gururluyuz, çok heyecanlıyız. Umarım bu heyecanı tüm Ankara'da, tüm Yenimahalle'de, Batıkent'te ve Yenibatı'da tüm velilerimize paylaşacağız. Eğitim noktasında tabii her kurumun olduğu gibi bizim de iyi bir eğitim vermek, nitelik ve kaliteli eğitim vermek hedefimiz. Genel Müdürlüğümüzden aldığımız güçle, eğitim koordinatörlerimiz, eğitim direktörlerimizin de destekleriyle bölgede bir dinamik ve farkındalık yaratmak istiyoruz” diye konuştu.

BAU dünyadaki en iyi genç üniversiteleri arasında yer aldı BAU dünyadaki en iyi genç üniversiteleri arasında yer aldı

‘GLOBAL NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ’

Ümit Kalko konuşmasında, Mektebim Kolejinin kuruluş hikayesine, misyon ve vizyonuna değinerek, şunları söyledi:

“Mektebim Koleji ailesi olarak eğitim hayatında olduğumuz müddetçe akıl ve bilim yolundan ayrılmayacağız. Bizler çağdaş muasır medeniyetleri hedef edinme dışında başka bir hedefe kesinlikle sapmayacağız. Bizler vatanını, milletini, bayrağını seven, milli manevi değerlere sahip, önce yerel olan, yerel olduktan sonra da global olan nesiller yetiştireceğiz. Türkiye genelinde 20 bin öğrenci, 50’ye yakın kampüs neredeyse her sene çeşitli alanlarda ve branşlarda Türkiye'de ve dünyada birincilikler alan öğretmenleriyle hem uzun vadeli kontratları yapıp öğretmen istikrarını sağlayan, kampüslerine yatırım yaparak eğitimden kazandığını eğitime yatırmaya devam eden bir eğitim kurumu olduk. Sadece Türkiye’de kalmadık. Mektebim markamız şu anda yurtdışında 2 kampüste daha faaliyettedir. Ayrıca Mektebim Okulları olarak Türkiye’de ilk kez bir eğitim kurumu, bir kolej kendi bünyesinde 12 tane akademisyenden oluşan bir bilim kurulu kurdu. Biz eğitim içeriklerimizi bilim kurulumuz ile birlikte hazırladık. Bilim kurulu üyelerimiz okullarımıza gider kimi zaman velilerimizle kimi zaman öğretmenlerimizle kimi zaman da öğrencilerimizin seminerler verir. Ortalama yılda beş defa kampüslerimize gider çalışmalar yaparlar. Mektebim olarak sürekli gelişime inanıyor, tüm paydaşlarımızı içine alan öğrenme organizasyonları düzenliyoruz. Batıkent Kampüsünün Mektebim Koleji çatısı altında eğitimde öncü olacağına yürekten inanıyorum. Mektebim Koleji Batıkent kampüsümüz ilçemize, şehrimize, çocuklarımıza ve hayırlı olsun.”

Lansmanın ardından Mektebim Kolejinin ev sahipliğinde Akademisyen, Yazar Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, ‘Çocuğumun Yabancı Dil Öğrenme Serüveni’ konulu seminer verdi. (DHA)