AZERBAYCAN, (DHA)- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 13’üncü Genel Kurulu Asamble Konseyi’ne katıldı.

Bakan Göktaş: Cezayir’deki Türk iş insanları, iki ülke için ekonomik ve stratejik öneme sahip Bakan Göktaş: Cezayir’deki Türk iş insanları, iki ülke için ekonomik ve stratejik öneme sahip

TBMM Başkanı Kurtulmuş, yaptığı açıklamada, “Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 13’üncü Genel Kurulu Asamble Konseyi’ni değerli mevkidaşlarımızla birlikte Bakü'de gerçekleştirdik. Bağımsız Türk devletlerinin meclis başkanları olarak bizleri buluşturan TÜRKPA’nın her geçen yıl güçlendiğini görmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Kardeşler arasındaki bu aile meclisini genişletmek en büyük arzumuzdur. Kuruluşundan itibaren geride bıraktığı 16 yılda uluslararası anlamda büyük bir tecrübe ve birikim sahibi olan TÜRKPA'nın çatısı altında, bölgemizde ve dünyada barışın hükümferma olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. TÜRKPA 13. Genel Kurulu’nun Türk dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: dha