MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi Mavi Antalya'ya çok yakışır

HES KODU MURATPAŞA

Fenix center


SOL'un mu ? SAĞ'ın mı ?

10.10.2020 12:28

Aç kasayı başkan...

Çağdaş ve Sosyal Belediyecilik mevzusu ne SOL’un ne de SAĞ elin savunduğu anlayış olmaktan çıkmış bir hizmet kavramıdır. Sosyal Belediyecilikte, güçlü bütçe ve güçlü ülke modelinden feyz alarak gerçekleştirilen çalışmalar olarak karşımıza çıkan bu uygulama yıllar önce evi yanan, evi depremden yıkılan insanlara 'Allah yardımcın olsun' sözüyle geçiştirilen bir bakış açısıydı.

Artık 'Allah Yardımcın Olsun' duygusuna Allah'ın da insanlardan diğer insanlara yapmasını beklediği konuların yerel yönetimlerde bugün resmen uygulanıyor olmasıdır.

Bu süreç diğer belediyelerde olduğu gibi Konyaaltı Belediyesi'nde kendini göstermiş, ilçesinde yanan 6 evin yenilenmesinde taşın altına elini koyarak o evlerde mutlu yaşam süren insanların gözyaşını silmiştir. Artık güçlü yerel yönetimlerden beklenen bunlar olmakta.

Karnı aç kimsenin bırakılmadığı, evleneceklere, yuva kuracaklara el uzatıldığı, yolu olmayanın yolunun yapıldığı, akmayan suyunun akar hale getirildiği, istihdam konusunda yeni rotalar çizerek ülkenin kanayan bu yarasına bir nebze destek olunması Çağdaş ve Sosyal Belediyeciliğin örneklerinden sadece birkaç tanesi. Bu uygulama ve hizmet yöntemi ne SOL ne SAĞ elin öne sürdüğü bir anlayıştır.

Sadece kaldırım yapmak, zabıta hizmeti gerçekleştirmek, evrak takibi yapıyor olmak yerel yönetimlerin işi olmaktan çıkmıştır. İnsan hayatına dokunan ve insan yaşamını kolaylaştıran projeler üreterek özenilen Avrupa'ya artık başımızı çevirip bakılmıyor bile.

Hep KEŞKE dediğimiz, tıpkı AVRUPADAKİ gibi içimizden hayıflandığımız ve olmasını istediğimiz o insanca davranışlar 'Bugünün Türkiyesi'nde fazlasıyla görülmektedir. Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız ve elbette ki yerel yönetimlerimiz ve belediyelerimiz bu anlayıştaki hizmetleri Avrupa da 'benim' diyen ülkelerin çok önünde hizmetler gerçekleştirmektedir.

Kırsal alanda hayvan üretimi ve bu alanda üretim yapmak isteyenlere büyük ve küçük baş hayvan hibeleri, tarla sürmek isteyenlere hibe tohumlar, mucitlere icat edecekleri buluşları için imkanlar sunulması...

Ne mutlu bize ki bugünleri görmüş bir ülke olduk artık. 175 bin nüfuslu küçük bir ilçe diyeceğimiz Konyaaltı Belediyesi evsizlere kol kanat geriyor, ihtiyaç sahiplerine kimse görmeden destek oluyor, birçok talepte bulunan vatandaşın işini çözemese bile çareler arıyor.

Belediyelerin bu hizmet çalışmalarının yine de gecikmiş bir çalışma olarak görüyorum. Konyaaltı Belediyesi, bu ve buna benzer daha onlarca ev yapacak maddi ve manevi güce sahip. Bunu söyleyen ben değilim dönemin Belediye Başkanı Muhittin Böcek Başkan söylemişti. "Kasamızda paramız ağzına kadar dolu" demişti.

E o zaman ne diye kasa da para bekletilir bunca zamandır. Aç kasanın ağzını Semih Esen Başkan... kim tarım yapacak, kim ev istiyor, kim hayvancılık yapacak, kimin evi yapılacak? Daha birçok ilçe sakini mutlu olmayı bekliyor.

Bu çalışmalar ne sağın ne de solun sahip olduğu projedir. Bu insanlık için bu ülkede yaşayan ONURLU TÜRK vatandaşının beklediği bir davranıştır. Yapanlardan, el uzatanlardan da Allah razı olsun... Ne güzel, ne güzel...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları