Sırıtanlar ve Sırtlanlar, Böcek-Gencer-Subaşı-Kıvrımlı halılar

12.10.2023 12:34

Son zamanlarda Antalya gündemi siyasette sporda ve sosyal olaylarda oldukça yoğun. Birde buna İsrail, Hamas-Filistin savaş gerginliği eklenince herkesin motivasyonu ister istemez bozuldu.
Bu makalemde Hasan Subaşı İYİ Partiden neden istifa etti? Döşemealtı'nda Bekir Kıvrım aday adaylığı karşılığında kimlere halı hediye etti, İYİ Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Ali Boyacı istifasının ardından neler dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kendisi hakkında söylenen “adaylık” kelimesine nasıl bir açıklama getirdi. Ve en önemlisi Antalyaspor’da Başkan Sabri Gülel’in istifasıyla başlayan gelişmelerde eski Başkan Gültekin Gencer basın toplantısında “sırtlan” kelimesini neden kullandı.

Konu yelpazesi bol olunca her bir konu hakkında geniş teferruat yapmadan direk konulara ışık tutalım.

Önce bugün basın toplantısında basına gülerek poz veren Gültekin Gencer'in, “Sırtlan” kelimesini aydınlatalım. Antalyaspor Başkanı Sabri Gülel hafta başında grevinden istifa etti. Gerekçe olarak, Antalyaspor Derneği'ni gösterdi. Antalyasporun deprem yardım kampanyasında topladığı paraların yerine gitmediğini açıklayınca ortam karıştı.

Bu ortama daha önceki başkanlardan ve Antalyaspor Vakıf Başkanı Gültekin Gencer dahil oldu.

Gencer, bu basın toplantısında TSYD Başkanı Şifa Çiçek'i yanına alarak şunları söyledi;

“Makamlarda görev yapan insanlara hakaret içeren kelimeler kabul edilemez” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

“Biz kimlerin neler yaptığını biliyoruz. Kimlerin nerelerde görev yaptığını biliyoruz. Kelimeleri kullanırken makamlarla ve makamlarda görev yapan insanlarla ilgili hakaret dili kesinlikle kullanılmaması lazım. Zamanında Antalyaspor’da başkanlık yapmış Sayın Hasan Subaşı’nın ‘kardeşim’ kelimesi küfür etmekti. Öyle sırtlanlar falan ne demek? Demek ki sen sırtlanlar içinde büyüdün ki sırtlanların yaşam tarzının nasıl olduğunu çok iyi biliyorsun” biçiminde oldu.

Ve, “Biz bir aileysek her şeyden haberdar olmamız gerekiyor. Benim başkanlığım döneminde muhasebe bölümünün kapısı sonuna kadar açıktı. 16 aydır vakıfta görevliyiz. Kulübe resmi yazı ile başvurmamıza rağmen hesaplar bize gösterilmedi" diye konuştu.

Benim anlayamadığım bu Antalyaspor kimin babasının yağlı teknesidir de her gelen yağa parmak çalma derdindedir.

Depreme yardım adı altında paracıklar toplanıyorsa, birileri bunu gündeme getirince yaralar açılıyorsa demek ki spor hizmetleri de çamura batmıştır. Vallaha billaha o yardım paraları çar çur edildiyse, hiç kimsenin işi gücü rast gitmez.

Derhal o parayı bulun depremzedelere ulaştırın ve Antalyaspor Kongresinde de adam gibi bir Başkanı bu onurlu koltuğa oturtunuz.

Bir toplantıda konuyla ilgili sohbet ettiğim KONSİAD Başkanı eski Milli hakem İlhami Kaplan söz konusu Antalyaspor olunca açtı ağzını yumdu gözünü. Onun söylediği gerçekleri bende aynen tasdik ediyorum. Kaplan der ki, “Böyle bir durumda Antalya Valimiz acilen kulüp ve dernek yönetimini belediye başkanlarıyla bir araya getirerek hal çözüm üretmelidir. Yoksa bu süreç Antalyaspor'a çok zarar verir” diyerek tecrübesini konuşturdu.

Şimdi gelelim İYİ Parti istifalarına.

Zamanında CHP’den bir gurup milletvekilinin transferiyle kurulan İYİ parti şimdi çorap söküğü gibi çözülüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçmişte yakaladığı başarı çizgisi şimdiler de aşağı doğru iniyor. Meral Akşener'in tavır ve tutumuyla kan kaybetmeye başlayan partide çok istifalar başladı ve çığ gibi de devam ediyor. Antalya İYİ Parti eski Milletvekili Hasan Subaşı’nın istifasıyla başlayan gelişmelere Konyaaltı İlçe Başkan yardımcısı Ali Boyacı da eklendi.

Boyacı yaptığı açıklamada patinin çok kısa zamanda buhar olup uçacağının altı çizerek şöyle diyor,

“Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve Yönetim Kurulunu başarısız olmalarından dolayı eleştirdim.

Genel Başkanımız Meral Akşener’in masadan kalkıp oturmasına bağlanmış. Sormak isterim Genel Başkan Meral Akşener’in bir tek Antalya da mı masadan kalkıp oturması algılandı? Bir tek Antalya seçmeni mi duydu bu durumları? Antalya da 2018 yılında 3 Milletvekili çıkarmış 2023 yılında 2 Milletvekili çıkarmıştır. Türkiye Genelinde kendini koruyan İYİ Parti Antalya özelinde gerilemiştir. Bunun sorumluluğu İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve Yönetim Kuruluna aittir.”

“Sizi eleştirenleri dinlemek’’ ben nerede yanlış yapıyorum’’ diye özeleştiri yapmak yerine disipline verdiniz. Siz belki bilmeyebilirsiniz ben söyleyeyim ne de olsa 3-4 ay önce üye olup İl Başkanı oldunuz. Sizden önce 4 İl Başkanı ve 27 İlçe Başkanı var. Birini bile bir kere arayıp fikrini sordunuz mu? HAYIR. Parti içi demokrasiyi işletemeyen bir yönetim anlayışının, ülkeme de demokrasiyi getirebileceği inancımı kaybettim. İYİ Parti içerisinde kazandığım dostluklarım daim olması şartı ile; İYİ Parti Konyaaltı İlçe Kurucu Başkan Yardımcılığından ve İYİ Parti üyeliğimden İSTİFA ediyorum” İmza ALİ BOYACI

Nerden nereye..

Öte yandan haftanın en önemli gündemi AK Parti Döşemealtı'ndan ulaştı. Eski ilçe Başkanı Bekir Kıvrım geçtiğimiz hafta Ankara'daki kongrede bir dizi makam ziyaretlerinde bulundu. Bu ziyaretlerde bazı önemli isimleri ve parti milletvekillerini ziyaret ederek meşhur el dokuması kök boyalı özel motifli halılardan dağıtmış.

Valla ne yalan söyleyeyim o halılardan bende istiyorum!..

Afferin sana Bekir bey aday adaylık açıklamasının en iyi yolu bu. Ama bana öyle geliyor ki o halılar “uçan halı oldu”. Günü geldiğinde daha ne aday adayları çıkacak. Üstelik hakkınızda Gazeteci arkadaşım İdris Özyol’un birkaç yıl önce yazdıkları var ki!.. Bu yazılanlar doğruysa sizin adaylığınız şimdiden hayırlı ola.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile dün bir kahve içimlik yerde denk geldik.

Böcek adaylığı konusunda şimdiden bir yorum yapmayacağını ifade ederek, “Biz görevden hiçbir zaman kaçmayız. Partimin bir neferiyim. Daha önümüzde uzun yol var” dedi.

İşte bu süreç çok sancılı. Yarının ne getireceği hiç belli değil.

Hele orta doğuda İsrail-Hamas ile başlayan savaş alevleri yakınlara sıçrarsa eyvah ki eyvah.

Subaşı'nın ifade ettiği “Sırtlanlar” benzetmesinden çok alınan Gültekin Gencer aynı zamanda Döşemealtı'na CHP den Belediye Başkan aday adayı.

Muhittin Böceğin dediği gibi;

“Sevgiyle kalın. Cumhuriyetle kalın. Atatürk’le kalın”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları