MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Sessiz yayına sessiz kalanlar

21.02.2020 11:13

Yıllardır radyo yayıncılığı ve Radyo Yöneticiliği görevlerinde bulundum. Halen daha Antalya da radyo yayınlarım ve programlarım ile iyi ve güzel yayıncılık, doğru…

Yıllardır radyo yayıncılığı ve Radyo Yöneticiliği görevlerinde bulundum. Halen daha Antalya da radyo yayınlarım ve programlarım ile iyi ve güzel yayıncılık, doğru yayıncılık konusunda yayın nasıl yapıldığını ortaya koyma çabasını sürdürmekteyim. Ülkemizin içinde bulunduğu konum itibariyle yaşanan gelişmeler, kimi zaman üzüntümüzü bir kat daha arttıran haberler, gelişmeler dinleyiciye anında aktarılabilmekte.

Radyonun evrenselliği ve gücü medya enstrümanlarının içinde etkin bir gücü ve rolü olduğuna inanıyorum. Hem de artık müziğin paralı dinlenmeye başlandığı bir ortam da dahi. Radyonun gücü asla yadsınamaz. LiliMarlen Türküsü denilince bu eserin radyodan savaşan askerlere dinletildiği ve radyoda bu eserin çalınmasıyla savaşan askerlerin üzerinde ki etkisinin film senaryolarına konu olduğunu çoğumuz bilmektedir.

Yani bu radyo. İçinde bi dolu dünya var. Kimi zaman gözyaşı, kimi zaman ayrılık, kimi zaman sevinç kimi zaman zafer haberlerimizi verdiğimiz iletişim aracı.Radyolardan son yirmi dört saat içinde verilen ilk haber Suriye de Esad’a karşı verilen savaşta iki askerimizin şehit beş askerimizin ise yaralandığı dinleyiciye ulaştırıldı. Sonra…. Sonra mı maalesef duyarsızlık ve iş bilmezlik,umursamazlık, kalitesizlik, vurdum duymazlık, sorumsuzca yayın akışı.

Bu haber üzerine hemen radyo frekanslarını bir bir geziyorum. Gerek Antalya da gerekse yaygın yayın yapan bir çokradyo yayıncı kuruluş vur patlasın, çal oynasın, şıkıdımşıkıdımhavalarına devam ettirdi.  Bir tek Polis Radyosu bu üzücü haberi vermesinin ardından yayınlarına SESSİZ  devam edeceklerini yayın akış programında ki tüm sıralı akışı kaldırdığını dinleyicisine duyurdu. Ne güzel bir hareket, ne muhteşem bir davranış.

Sosyal Medya da kraldan daha kralcı kesilip yazıp çizen kendine göre yorumlar yapan radyo kanalların sosyal medya paylaşımlarında gördüğümüz manzara maalesef yayınların sessize alınması gerektiği konusunda sınıfta kalmıştır. Şehidimiz var, askerlerimiz yaralanmış el insaf biraz duyarlılık biraz sağ duyu biraz memleket olma gerekliliği iyi ele alınmalı. Polis Radyosunun dışında birkaç radyo da aynı duyarlılığı görebildik. Ancak yüzlerce kanal ve frekansta yayın yapan radyoların çoğunluğu maalesef bu acı haberlerin ülkemize ulaşması karşısında sessiz yayına geçmeye ya cesaret edemediler ya da şehitlik mevzusunu sıradan görme alışkanlığına kapıldılar. Tek bir askerimizin bile olsa tüm yayınların hatta televizyon yayınlarının bile SESSİZ yayına geçmesi gerektiği beklentisinin yüksek olduğu inancındayım radyo dinleyicisinin. Radyo yayın kuruluşları bugünlerde bence sessiz yayın konusunda biraz daha dikkatli olmalı gerektiğini düşünüyorum. Dinleyicinin beklentisinin de bu yönde olduğu inancı hepimizde yüksektir. Ancak şu bir gerçektir ki sessiz yayın yapabilme konusuna sessiz kalan radyolar sınıfta kalmıştır.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı