MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

23 Nisan Konyaaltı

23 Nisan Muratpaşa

Fenix center

Antalya OSB
Kısa kısa, kıssadan hisse!

02.02.2021 11:57

Pandemi dolayısıyla esnafa destek kapsamında alınan tedbirler içinde kira stopajoranının düşürülmesi de var.

Diğer tedbir ve desteklere evet ama kira stopaj oranının düşürülmesini anlamak mümkün değil.

Kira stopajı, kiracı tarafından mülk sahibine ödeme yapılırken kira bedelinden kesilerek mülk sahibi adına hazineye ödenen tutardır ve kiracı ile bir ilgisi yok iken [GVK’nun 94/5. a] % 20 oranın % 10’a indirilmesiyle, aslında fedakarlık yapmaları gereken kira rantı sahiplerine ilave kıyak olsun istenmiş herhalde.

Çok ilginç.

……

Döviz neredeyse bir yıldır 3 – 5 gün arayla, bir liraya yakın bir miktar, iniyor çıkıyor.

Tıpkı emme basma tulumbanın yer altı suyunu emmesi gibi.

Az miktarda dövizi olanların bu hareketliliği izlemesi mümkün değil ancak yüksek miktarda işlem yapabilenler bu hareketliliği izleyerek, Devletin hazinesini emiyor boşaltıyor, küçük tasarruf sahiplerini sömürüyorlar.

Bazıları ise seyrediyorlar.

…...
Yine televizyon ekranlarından izledik. 3 yaşında küçücük bir çocuk, bir PİTBULL tarafından büyük annesinin kucağından çekilerek neredeyse parçalandı.

Tedaviye alınan küçücük çocuğun felç kalma ihtimali olduğu da söylendi.

Bunu yapan köpek, Hayvan Hakları Kanununun 14’ncü maddesindeki hüküm ile yasaklanmış bir köpek. Kanun hükmü (Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek.) şeklinde.

Peki bu hayvanlar konusunda kanunda yazılı yasaklar mevcut iken sokaklarda sahipleri ile birlikte nasıl geziyor. Bu kadar acıya nasıl sebep oluyorlar.

Sahiplerinin olduğu gibi devletin yetkili organlarının sorumlulukları daha fazla ve bu hayvanlardan zarar görenlerin devletin sorumlu karar mercii hakkında çok yüksek oranda tazminat davası açması halinde kazanma şansı çok yüksek. Bunu bilmelerinde fayda var.

Yasaklanmış tüm bu hayvanların da derhal toplatılması ve sokaklarda sahipleri ile olsa dahi bulunmasına izin verilmemelidir.
……
PROFESÖR PAYESİNE ULAŞMIŞ İLİM ADAMLARI, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ, HER DEFASINDA MÜDAHİL OLACAĞIZ TAKİP EDECEĞİZ CÜMLELERİ SARFEDEN YÖNETİCİLER.

SORUNUN SONUÇLARIYLA İLGİLENİYOR VE MÜCADELE EDİYOR GÖRÜNMEKLE KADINA ÇOCUĞA ŞİDDETİ VE CİNAYETLERİ ÖNLEYEMEZSİNİZ.!!!

YÖNTEMLERİNİZ UYGULAMALARINIZ FİİLLERİ SADECE ARTTIRIYOR.

BU ŞİDDET VE CİNAYETLERİ ÖNLEMEK İSTİYORSANIZ KADINIVE ÇOCUĞU AŞAĞILAYAN YOK SAYAN, HURAFE VE GELENEKLERDEN OLUŞAN, GERÇEK SEBEPLERİ SÖYLEYEBİLMENİZ VE BU SEBEPLERLE MÜCADELE ETMENİZ GEREKİYOR.

BUNU BİLİN ARTIK.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları