Kara sinek ve çay!

17.02.2024 12:55

Hadis nedir.?  

İslâm Peygamber’ine atfedilen sözleri, fiilleri, onaylamaları ve sıfatlarını içeren bilgilerdir. Hadis âlimleri bunasahabe ve tabiînin sözlerini, fiillerini de eklemişlerdir.

Burada tanıma uymayan eklemeler olduğu açıkça belli ve eklemelere itibar edilmemelidir, haçlı beslemeleri bunları kullanmaktadır.

Zaten gerçek Müslümanın karşı çıktığı şeyler Peygamberin söz ve fiilleri değildir. Hangi Müslüman Hz. Muhammed’in yaşantısına uymak istemez ki. Zaten insan olmanın gereği değil mi bunlar.?

 

Yüce Peygamberimizin sahabenin isteğine rağmen, kendisi ile ilgili yazılı bir metin bırakılmasını kabul etmediği, benim ümmetim benim neyi yapıp yapmayacağımı bilir şeklinde cevap verdiği bilgisi de mevcutken,yüzyıllar sonrasında Peygamberimize atfen yapılan eklemeleri sorgulamak gerekmez mi.?

Üstelik Kuran-ı Kerim'de her türlü soruya cevap varken.

Kuran’a karşı çıkıp Hadislere göre dinimize yön verilmesini isteyenler halis insanlar ise neden yüce dinimizi paramparça edip farklı inanış türlerine bölmüşler.

Şöyle ki;

Son yıllarda türemiş kesinlikle haçlıların ajanları olduğu kesin olan birçok sahte cüppeli ve sarıklı, profesörlüğe kadar yükselmiş ilim adamları görünümündeki kişiler, Yüce Dinimize İsveç’te Danimarka’da yapılan hakaretlerin ötesinde ağır hakaretler yapmaktadırlar.

Dayandırdıkları kaynak ise Kurân’ı Kerim değil.

Tek kaynakları Hadisler.

Böylece, gençlerimizin yüce dinimizden uzaklaşmasını sağlıyorlar.

F- Seri 1 dolar şifrelilerde olduğu gibi, Şifreli düğmeli İngiliz Kraliyet Muhafızları amblemli gömlekler giyerek, haçlıların kendilerine verdikleri görevleri yapıyorlar.

Yine seyrediliyor maalesef.

 

Kim bunlar?

Yanına polis koruması bile verilmiş bazı devlet görevlisi sahte imamlar.

Hiçbir bilimsel üretimi olmayan bazı Profesörler.

Devletin en yüksek mercileriyle doğrudan irtibat kurabilen sahte cüppe ve sarıklı, cehaleti organize eden kişiler.

Matruşkanın tüm parçaları.

 

Hepsi;

Kur’an Müslümanlığı diye bir şey yoktur, bunu söyleyenlerkâfirdir, zındıktır vs. diyorlar.

Peki ne yapılmalıymış.? Bu Kur’an yakmaktan daha hafif bir hakaretmi?

Efendim hadis kitaplarına göre hareket edilmeliymiş.

 

Bakın hadislere atıfla ne yalanlar üretiyorlar ve cehaletin beynine işliyorlar.

Cahilin aldatılmasının en akılcı yöntemini kullanıyorlar.

Bacak arasına hitap ediyorlar.

Mecburen örnek vereceğim ve bu örnekler için tüm kadınlarımızdan, okuyuculardan özür diliyorum.

 

*Bakara 260. ayeti suya okuyup, cinsel organa serpilip kalanı da içilirse …cinsel zayıflığın ortadan kalkacağını söylüyor. [C.A - Kitabının 42. Sayfası]

Çok gariptir ki ayetin meali;

Hz. İbrahim’in, ölüleri nasıl dirilttiğine ilişkin rabbimize sorusuyla ilgili iken, ilgisi olmayan bir meal oluşturmuş bu sapıklar.

*Sabahleyin 7 Acme hurması yiyen kişiye gece oluncaya kadar sihir ve zehir zarar vermez diyor. [Ebr SFL   Müslim Ebu Davuta atıf.]

*Hz. M. 4000 erkek gücünde idi, 9 eşi vardı ve gusül abdesti almadan bütün ………. [Allah bin türlü belanızı versin sapıklar.] [C. A.   Sahih hadis olduğunu söylediği Buhari’ye atıf yapıyor. Hz. Enes Buhari’de yazdı diyor.

 

*Aynı kişi terlik reklamı yapıyor, bu terliği alan Hz. Muhammedi rüyasında görür, bindiği gemi batmaz, asılı ev yıkılmaz hırsız girmez diyor. [Ahmet El Vakari’ ye atıfta bulunuyor.]

 

*Kim din ve devlet işlerinin ayrı olduğuna inanırsa, Kâbede ölse dahi kâfirdir diyor. [İmam’ı Gazali’ye atıfta bulunuyor]Bunu bize yönetenlere diyor, seslerini çıkarmıyorlar.

 

*Hz. Muhammed’i rüyasında gördüğünü, yanındakine bu C.A. Çok iyi birisi ama falan kişi yoldan çıktı dedi diyor. [Kendi tarikatındaki rakibi kişinin adını veriyor]

Hz. M’in sümük-i şerifini sahabenin alarak üzerlerine sürdüğünü bolluk bereket getirdiğini Buhari’ye atıfla söylüyor. [C.A]

 

*Bir kişi Cuma günü camiye gelip hutbeyi dinleyip namazı kılarsa “o Cuma ile sonraki Cuma arasında işleyeceği günahlar affolunur deniyor hem de hutbede söylenip Hadise dayandırılıyor.

 

Bunlar, yüce peygamberimizin söylemi, yaşantısı olabilirmi ? mümkün değil ki. Bu hakaret değilmi?

*Daha durun “H.K” bakın ne diyor.

Cennette, yeni ermiş taze huriler verilecek, hep aynı yaşta kalacak,şarap ırmağı var şarap içeceğiz diyor hadislere dayandırarak.

 

Yüzbinler bu insanlara inanıyor, peşinden gidiyor yasal bir işlem de yapılmıyor.

Ben de son çare;

Dünya çapında IQ araştırmasının sıralamasına baktım, 80 ülke içinde tam 40’ıncı sırada yer almışız.

Yani önemli bir kesimin bu zındıklara inanıp alkışlamalarına koyun misaliarkasından onların düştüğü çukura düşmelerine hayret etmedim.

 

Gelelim yazımın başlığına.

Çay, toplumun neredeyse tamamının severek içtiği bir içecek.

Size gelen çayı önünüze koyduklarında, masanın yanındaki çöp kutusundan uçan bir sinek gelip çayınıza düştüğünde, bu çayı içmezsiniz her halde.

Az da olsa sineği atıp çayı içen de olur bundan eminim.

 

Çay örneğinde olduğu gibi, bazı sapık sahte şeyh veya ilim adamlarının hadislere yapılan ekleme olduğu kesin olan söz ve davranışlara yaptıkları atıflar da öyle işte.

Çöplükten uçan sineğin düştüğü çayı içermişiniz.

Ben içmem.

Her konuda [Hadislere atıf yalanıyla,abdest almaktan örtünmenin çerçevesine kadar, cahillerin bacak arasına hitap ederek onları kandıran dinimize hakaret edenlerle] aynı safta olamam.

Her şeyin cevabını bulabildiğim Kuran’ı Kerim’i rehber alırım.

Evet ben Kuran’ı Kerim Müslümanıyım. Onun hükümlerine göre yaşarım.

Tekrar söylüyorum.

Çöplükten çıkan sineğin konduğu çayı içmem, temiz çay içerim.

Sineğin düştüğü çayı içenler düşünsün.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları