MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Kanada’da İngilizce öğren

14.08.2021 17:44

Kanada’da İngilizce öğrenmek ve Kanada kültürünü yakından tanımak istiyorsanız, daha önceden İngilizce eğitimi almış olmanız gerekmemektedir.

Öncelikle devletin belirlediği okullardan birine kayıt yaptırarak başlayabilirsiniz. Gelmek istediğiniz süreye bağlı olarak vize başvurusu yaparak turist ya da öğrenci olarak Kanada’ya gelebilirsiniz.

Okul kaydı ve vize işlemleri için seçmiş olduğunuz eğitim ajansı, Kanada’ya vardığınızda da hemen hemen her konuda size yardımcı olmaya çalışacaktır. İngilizce seviyenizi belirlemek için, eğitim alacağınız dil okulu tarafından size seviye tespit sınavı sağlanmaktadır.

Bu sayede eğitiminize doğru bir programda başlarsınız. İngilizce öğretmenlerinin tecrübeli olmalarının yanı sıra, yabancı dili eğlenceli olarak sizin seviyenize göre öğretmeleri çok büyük bir avantajdır. Uluslararası öğrenciler bir araya gelerek, hem İngilizce öğrenirler hem de birbirlerinin kültürlerini öğrenme fırsatı bulurlar. Kanada çok büyük bir yüzölçümüne sahiptir ve eyaletlerden oluşmaktadır.

Her eyaletin doğal güzellikleri, yaşam tarzı ve hava koşulları birbirlerine göre farklılık gösterir. Dil eğitimi serüveninizin başında, şehir seçiminizi yaparken bilgilendirilmenizde fayda vardır.

İngilizce eğitimi için Kanada’ya gelen öğrenciler, dünyanın kariyer amaçlı olarak en çok öğrenilen yabancı dili olan İngilizcelerini geliştirmelerinin yanı sıra, hayata bakış açılarını da değiştirirler.

İnsan haklarının en yüksek seviyede uygulanmaya çalışıldığı ve özgürlükler ülkesi olarak bilinen Kanada, hayallerinizde yaşamak istediğiniz bir ülke haline gelir.

Kanada’nin büyük şehirlerinde çok sayıda göçmen yaşamaktadır. Kanadalılar ve Kanada’daki göçmenler birlikte huzur içinde yaşarlar. Kanada’ya gelen turistlere karşı güler yüzlü ve yardım severdirler.

Göçmenlerin çoğu sizin yasayacağınız dil eğitimi sürecinden geçtikleri için Kanada’ya gelen yabancılara, İngilizce pratik yapabilmeleri için çok olumlu yaklaşırlar. Öğrenciler göçmenlerin tecrübelerinden çok rahat bir şekilde faydalanabilirler ve Kanadalı arkadaşlar edinmekte zorluk çekmezler.

İngilizce’yi dünyanın en güzel şehirlerinde, zorluk çekmeden ve deneyim kazanarak öğrenmek istiyorsanız Kanada seçiminiz olmalıdır. Türkiye’ye geri döndüğünüzde çok güzel anılarınız ve dünyanın her yerinden arkadaşlarınız olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları