MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Kanada’da eğitim ve göçmenlik

24.07.2021 14:19

Kanada’da göçmenlik merkezi hükümet tarafından yönetilirken, eyaletler kendi ekonomik ihtiyaçları doğrultusunda, ekonomiyi geliştirecek meslekleri ve göçmenlik kategorilerini ön plana çıkarabilirler.

Bu nedenle göçmenlik programları sıklıkla güncellenmektedir. Kanada yılda yaklaşık 250.000 göçmen almaktadır. Pandemiden sonra bu sayının 400.000‘e ulaşması hedeflenmektedir ve bu artış Kanada ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Türkiye’den Kimler Başvurabilir?

• İngilizce ve/ veya Fransızcası iyi olanlar;

• Üniversite'de lisans /yükseklisans /doktora tamamlamış olanlar;

• Mesleki tecrübesi olanlar;

Kanada’da göçmenlik başvurusu yaparken kategorilere ve puanlama sistemine göre değerlendirilirsiniz. Adaylar önceden belirlenmiş kategoriler üzerinden başvuru yapabilirler. Buna örnek olarak, Kanada’da eğitim görmüş veya çalışmış kişiler, “Kanadalı Deneyimi” kategorisi altında başvuru yapabilirler.

Ayrıca evli iseniz eşinizin eğitim ve İngilizce seviyesi size puanlamada avantaj sağlayacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılmalı?

Başvurunun hangi kategori altında yapılacağı ve başvurunun eksiksiz ve yanlış bilgi verilmeden yapılması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle başvurunun bilgili ve tecrübeli profesyonellere danışılarak yapılması tavsiye edilir.

Kanada göçmenlik programlarını sürekli yenilediği için başvuru puanlarınız yetmediği takdirde, eksiklerinizi tamamlayıp tekrar deneme yoluna gidebilirsiniz.

Kanada’da Eğitim veya Göçmenlik hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları