MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Konyaaltı

Muratpaşa banner reklam


İnancımız, ışığımız olsun...

17.04.2020 08:16

Hayat, değişimle paralel bir şekilde yürümemizi sağlayan, sürekli ilerleyen düz bir çizgiden oluşur.

Bazen o çizgiden düştüğümüzü sanıp tüm dünya durmuş gibi değişimin getirdiği sesleri duymamazlıktan geliriz... 
Biz her ne kadar duymamazlıktan gelsekte mevsimler değişiyor, insanlar değişiyor, yaşamın getirdiği güzellikler ve sıkıntılar, insanın farkında olmadan aynı ruh halinde kalmasını engellemektedir.

Bazen hiçbirşey değişmeyecek gibi hayata sanki saatleri durdurmuş gibi yeni bir dünyanın sayfalarını açarız. İşte o açtığımız sayfalar ayarlarımızın bozulduğu anlardır. 

Tüm dünya genelinde uzun süren yaşanılan karantina günleri insanların işte tamda bu duygu durumunda  olmasına neden olmaktadır. Yaşamın belki hiçbir evresinde şuan yaşadığımız tabloyu yaşamadık.

Çünkü insanlar birbirlerine zincirlenmiş gibi aynı senaryoyu yaşıyor. Dünyadaki en büyük güçlü ülkeler dahi çözüm üretmede sıkıntı yaşayıp sağlık, ekonomik, eğitim, sosyolojik ve psikolojik problemleriyle boğuşmaktadır.

Kimse böyle bir kaosa hazırlıklı olarak yakalanmadı çünkü. Bir anda bir kişide çıkan bir virüs tüm dünyayı avucuna alarak herkesin hayatını değiştiren yeni bir yol haritası çizdirdi....

Herkesin planları, sosyal bağları, iş yaşamı, başka bir boyutta ilerleyerek yeni bir sayfa açtı.

Çünkü bu virüs hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağı yeni bir süreç başlatmıştır. Bu salgınla birlikte dünya sanki küçüldü ve her devlet kendini kurtarma planları yaparak bu süreci atlatmaya çalışmaktadır.

Bu virüsün endişeye dünüşmesine  neden olan belirsizlik duygusu herkeste daha çok panik ve karamsarlığa yol açarak bu sıkıntıyı hiç atlatamayacağımızın hissini yaşatmaktadır.

Ama elbette sadece bu hisle değil bu koronayı atlatıp, herşeyin normale döndüğü bir dünyaya tekrar kavuşacağımız günlerede inanmaktayız,inancımızın ışığımız olmasını dileyerek, tabiatın eski düzenine dönmesi için umudumuzu yitirmeyelim...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları