Hırsız varrr, hırsız…

21.10.2023 23:12

İnternette gözüme ilişti.

Adamın biri Döşemealtı Belediye binası önünde avazı çıktığınca bağırıyor.

“Hırsız vaaarr. Hırsız var” diye.

Biraz araştırdım konuya vakıf oldum.

Doğal olarak kimin canı yansa, ya da birinden kazık yese bağırır da, çağırır da.

Onu tutmak teskin etmek biraz zor olur. Kendi haline bırakıp deşarj olmasını beklemek en iyisi.

Sizi fazla meraklandırmadan bilgiyi kaynağından aktarayım.

Manşet Gazetesi haberine göre, Döşemealtı Belediye Başkanı CHP’li Turgay Genç'i muhatap alan Ercan Özçelik isimli şahıs soluğu belediye önünde almış.

Ercan Özçelik Döşmealtı’nda Vali Konakları 2 Kooperatifinde bir dönem başkanlık yapmış. Güya bazı işlerini hal etmek için birilerine milyon liralar hediyelerde bulunmuş. Vaatler yerine gelmeyince de soluğu belediye meydanında almış ve avazı çıktığınca, “Döşemealtı Belediyesi’ndeyiz. Belediyede hırsız arıyoruz ama göremedik nerede bunlar. Jöle sürüyor saçlarına, muhtemelen odur. Vali Konakları 2’nin başkanıyım benden 5 milyon lira rüşvet aldı. Demir aldı, ortak petrol ofisi açtı. 120 odalı otel yaptırdılar bana parasını vermediler” iddiasıyla olay yerinden ayrılmış.

Konuyla ilgili olarak haberin takibini yapan gazete bilgisine göre, ilgili Belediye Başkanı Turgay Genç, olayın kendisiyle alakalı olmadığını, belediyeden hiç kimsenin de bu tür bir iddiaya müdahil olamayacağını belirterek kişi hakkında gereken işlemlerin başlatıldığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu açıklamış.

Başkan Turgay Genç&i pek tanıma fırsatı bulamadım. Yani seçildiği günlerde tebrik için gittim yerinde yoktu. Aradan bir yıl geçti bir daha gittim yoktu. Geçen yıl bir daha yolum oradan geçince uğradım gene yoktu. Başkan Genç’in eski basın danışmanı Ali Köse, sonraki Deniz Akgün bilirler. Sayın Genç CHP Döşemealtı İlçe Başkanıyken çalıştığım Yeni İleri Gazetesi'nin telefonlarından bize ulaşıp hakkında haber yapılması konusunda epey desteğimiz de dokunmuştur.

Aslında benim de bir gazeteci olarak son kez o belediye önüne gidip bağırmam mı lazım. “Çık ortaya son kez ziyaretinize geldim bir kahvelik hatırımız yok mu” demek mi lazım.

Tabi ki asla demem. Hiçbir makam ve kapıya ne kul olduk ne de yalaka. Bizim işimiz ilkeli ve dürüst gazetecilik yapmak.

Önümüzdeki yerel seçimlerde Döşemealtı adaylarına bir göz atalım.

CHP'den Gültekin Gencer, Menderes Dal isimleri ilk aday adayları arasında. Ben şahsen bu dönem Tugay Genç’in aday gösterilmesine şans vermiyorum. Elbette seçimlere süre var. Daha ne babayiğit aday adayları da çıkacaktır.

Ben şahsen yeni dönemde CHP’nin Döşemealtı'nda kazanabileceğine hiç ihtimal vermiyorum.

Gelelim AK Parti tarafına. Bende telefon kaydı olmamasına rağmen bir arkadaşımdan Yörükoğlu AŞ’nin sahibi Cihan Bulut’un numarasını alıp aradım. Doğru bilgiyi kaynağından almak istedim. “Cihan Bey, aday adaylığınız hakkında görüşmek istemiştim” dedim o pratik bir akışla, “Şimdi kalabalık yerdeyim. Her şeyin hayırlısı. Nasipte yoksa dayak bile yiyemezsin” şeklinde bir atasözü ile yanıt vermesi adaylığı konusunda beni hayli düşündürdü.

Cihan Bulut ismini sık sık AK Parti adaylıklarından hatırlıyoruz. İş insanı olarak fevkalade başarılı biri. Belediye Başkanı koltuğunda aynı başarıyı gösterir mi orasını bilmem ama, dayağı kimin yiyip, yemeyeceğini 2024 Mart sonunda göreceğiz.

Öte yandan Döşemealtı Ak Parti aday adayları arasında Bekir Kıvrım da var. Onu da geçen hafta TBMM de bazı ziyaretlerde elinde Döşemealtı halıları poz verirken hatırlayalım. Bekir Kıvrım ile ilgili bilgiler karşısında şaşırmadım desem yalan olur.

Bekir Kıvrım, adaylığı için Ankara yolunu tutup Milletvekillerimiz Mevlüt Çavuşoğlu ile sonra İbrahim Ethem Taş ile Tuba Vural Çokal, Mustafa Köse, Kemal Çelik ve MHP Milletvekili Abdurahman Başkanla “Döşemealtı halılı” fotoğraf çektirme rahatlığı benim pek alışık olmadığım manzaralardan.

Ancak Bekir Kıvrımı bu cesaretinden ötürü tebrik ediyorum. Facebook sayfasında bu fotoğrafları cesur biçimde paylaştığı için ayrıca kutluyorum. İşin özü AK Parti adaylarını ben belirlemiş olsam “Bekir Kıvrımın” benden sınıf geçmesi çok zor.

Döşemealtı'nda AK Parti aday adayı farklı isimler kulağıma gelemeye başladı.

Genç ve çalışkan birinden bahsettiler. Adı Hüseyin Evren Başkan. Önümüzdeki günlerde onunla yakın mesafede görüşüp tanışacağız. Çevreden aldığım bilgilere göre AK Parti aday adayları arasında rakiplerini zorlayacağı söyleniyor.

Konuları fazla dağıtmadan kimseden dayak filan yemeden saadete geleyim.

Bir şair şöyle diyor;

“Aşk nasip işidir hesap işi değil.

Aşk adayıştır arayış değil.

Sen adanmışsan ve yanmışsan bu uğurda,

Aşk seni bulmaya gelir”…

Yorumlar

Ercan Özçelik dedi ki;

2023-10-25 20:31:14

Sayın Erdal Orhan abimize gösterdiği duyarlılıkdan ötürü de teşekkür ediyorum konunun anlaşılmayan veya izahat bekleyen her türlü bilgi belgesi için her zaman hazır olduğumu da kendisine bildiriyorum. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum Ercan Özçelik

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yorum Yap

    Yazarın Diğer Yazıları