MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

 


Gazetecilik heyecan işidir...

05.12.2022 10:43

Üyesi olmaktan onur duyduğum Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin geçen ay düzenlediği Almanya-Nürnberg kültür gezisindeydik.

Cemiyetimizin önceki başkanı sevgili Mevlüt Yeni, mevcut AGC Başkanı İdris Taş ve diğer meslektaşlarım ile tamamladığımız gezi ardında hoş anılar sakladık. Günü gelince siz değerli takipçilerimle ayrıca paylaşacağım.

İşte, bu kültür gezimizde Mevlüt Yeni’den gelen, MYGazeteye yazma teklifini dağarcığıma atmıştım. Antalya'ya döndükten sonra karar verdim ve 1 Aralık 2022’den itibariyle MY GAZETE’yi teneffüs etmeye başladım. İlerleyen zamanda Antalya içerikli haber konuları, kimi zaman ses getirecek özel haberlerimle ya da zevkle okuyacağınız seri röportaj ve fotoğraflar ile birlikte olacağız.

BİZ BİRBİRİMİZİ BİLİRİZ

Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin kurulduğu 1984’den beri kıdemli üyesi olarak bugüne kadar Gazeteci sıfatımı ve Gazetecilik ilkelerini hiç bozmadım. Ne bir siyasi partinin üyesi ne de kalemşoru oldum. Haberin kutsal olduğuna inanarak, kamuoyuna yansımasında bir engel yoksa altına imzamı attım.

Dolaysıyla şimdiye kadar sosyal medyamda bire bir tanıdığım arkadaş ve dostlarımla günlük fotoğraf, yorumlar yazarak kiminin beğenisini, kiminin eleştirisini aldım. Bu nedenle Cemiyet çatısı altındaki üye meslektaşlarım ya da farklı mecralarda bulunan eski meslektaşların benimle ilgili yorum ve düşünceleri kendilerini bağlar.

MYGAZETE VE MEVLÜT YENİ

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı'nı eski başkanlardan Erdoğan Kahya’dan 2006 seçimlerinde oyların eşit çıkması sebebiyle yazı-tura ile kazanan ve 4 dönem başkanlık yaparak 15 yıla imza atan Mevlüt Yeni ile bizim dostluğumuz 1980’ler de Alanya’da başlar.

Bulvar Gazetesi'nde çalıştığım yıllarda o, Alanya’daki bir yerel gazetede yeni işe başlamıştı. Bulvar Gazetesi'ne de haberler yapmaya başladı. Bir keresinde eşimle birlikte Alanya’ya gittiğimizde “Mevlüt, sen Alanyalı olarak bu kale burçlarına hiç çıktın mı? “Diye sorunca, “Haydi birlikte çıkalım” demişti. Ve kalenin en tepesindeki burçlardan başlayarak ufak adımlarla aşağı inmeye başlamıştık.

Geri dönüşü asla mümkün olmayan burçlarda uçurumları izlediğimizde dizlerimizde fer kalmamıştı. İki saat süren bu heyecanlı mecramız tersane mevkiinde son bulmuş derin bir nefes almıştık. Bugün bana gerçek bir Alanyalı göster deseler direk Mevlüt Yeniyi işaret ederim. İşte, bu yıllar sonrasında birlikte birçok haberin peşinde koştuk. Ne benim ona ne de onun bana en ufak bir kırgınlığı olmadı.

AGC’nin 2019 seçimleri arifesinde beni aramış “Abi senin oyuna talibim” demişti. Bende “Sevgili Yeni, 3 dönem yaptınız. Bundan sonrası genç adaylara fırsat verelim” deyince, “Abi ne aday var ne de adam” ifadesi üzerine ben bir gecede hazırlık yapmış karşısına adam gibi aday olarak çıkmış 16 oy alarak seçimi 3 sırada bitirmiştim. O, genel kurulda Mevlüt Yeni AGC Başkanlığı'nı bileğinin gücüyle kazanmış bizde kendisini kutlamıştık. İşte, bugün yayın hayatında sekizinci yılını dolduran “MY Gazetem Medya Grubu'nda” birlikteyiz.

Bu vesileyle gazeteciliğin bir heyecan işi olduğunu bilerek haftada bir köşe yazıları, zaman zaman özel haber ve renkli kişiliklerin röportajlarıyla birlikte olmak dileğimle haftanızın sağlık içinde bereketli geçmesini diliyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları