MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütEn geçerli meslekler!

13.09.2021 09:30

Bu haftaki yazımızda Kanada’da çok yüksek talep gören birkaç kariyere genel olarak yer vermek istedik.

Bu kariyerler; Sağlık hizmetlerinde yer alan bazı bölümler ve Hemşirelik başta olmak üzere, İşletme Yönetimi ve Anaokulu Öğretmenliğidir. Bu meslek alanlarında eğitim ve iş tecrübeniz varsa, Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapmak için çok güzel bir fırsat yakalayabilirsiniz.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetlileri:

Kanada’da yaşlı nüfus artarken sağlık sisteminde, özellikle de hemşirelere olan talep artmış bulunmaktadır. İkamet ettiğiniz ülkede hemşire olarak sertifika almanız ve iş deneyimine sahip olmanız gerekmektedir.

Kolej programlarının bir parçası olarak staj programı uygulamasına sahip olan, hemşirelik eğitimi veren programlardan birine başvurmaya uygun olabilirsiniz.

Bu programlar genel başvuru şartları olarak, önceki eğitim seviyenizin hemşirelik alanında olmasını ve bu meslek ile ilgili olarak tecrübeniz olmasını istemektedir.

Program sonunda öğrenciler, Kanada’daki sağlık sistemini öğrenerek, mesleki bilgilerini geliştirilmektedirler. Kazanmış oldukları yeni tecrübelerle birlikte sağlık endüstrisindeki bireylere liderlik etmeye ve yönetmeye hazırlanırlar.

Yönetici Asistanları:

Kanada’da yönetici asistanları ofislerin temel taşlarındandır. Ofisteki işlerin daha kolay bir şekilde işlemesini ve kaynakların çok iyi şekilde kullanılmasını sağlamaktadırlar.

2019 yılından beri hem geleneksel büro isleri hem de yönetici asistanlarına talep çok yükselmiştir. Kolejlerde / üniversitelerde bu programlar esneklikleri nedeniyle üstündür.

Programın tamamlanması için kolejler genellikle bir staj programı aracılığıyla gerçek yaşam deneyimi ile birleşir.

Ayrıca, bu mesleği bu kadar çekici kılan şey, ofis asistanlarının Kanada’da birkaç eyalette yoğun talep görüyor olmasıdır.

Ana Okulu Öğretmenleri – Okul Öncesi Çocuk Eğitim Görevlileri:

Okul öncesi eğitim bölümlerinden daha önce deneyiminiz varsa, doğrudan bir iş ve muhtemelen daimi oturma izni elde ederek Ekspres giriş yoluyla potansiyel olarak Kanada’ya göç edebilirsiniz.

Ancak, üniversiteye devam ederek denklik kazanmak ve staj programları ile Kanada deneyimi kazanmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz, çünkü bu kariyer birçok eyalette yine çok yüksek talep gören meslekler içerisindedir

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları