Bende yalanda yok hilaf da yok

30.11.2023 07:30

AK Parti Milletvekili Mustafa Köse’nin basın danışmanı Ahmet Ay ile seçim öncesi yemek ikramı iddiasına girmiş ve kazanmıştım.

Yanımızda bulunan gazeteci dostlarım bunun tanığıdır hatta iddia yemeğinde onlarda olacaktı.

Ama bir türlü olamadı. Bende danışman kardeşim Ahmet Ay’a kıyamadım.

Merak edilen iddianın adı geçen milletvekili seçimleriydi. Hangi partinin kaç milletvekili çıkaracağını söylemiş ve tutturmuştum.

Ya şimdi.

Şimdi ki yerel seçimler pek atmasyona gelmez. Parti liderleri temayül diyecek ön seçim diyecek benim adamım diyecek ve belediye başkan adaylarını belirleyecekler.

İsterseniz önce komşu büyük ilçemiz Alanya’dan başlayalım.

Aslında Alanya yalancı cennet. O cennet artan nüfus ve turizm patlamalarıyla miadını doldurmuş durumda. İlçenin mevcut alt yapısı bu patlamalara dayanacak gücünü tüketmiş durumda.

Alanya da büyük dedikodular dolaşıyor. Mevcut Başkan Adem Murat Yücel’in Magosa’da otel yaptırdığını, birçok gayri menkul sahibi olduğu hakkında 480 şikayet dosyası bulunduğu gibi iddialar dedikodunun malzemesi halinde.

Üstelik Sayıştay denetçileri tarafından belediyenin tepeden tırnağa incelenmesi bu iddiaları boşa çıkarmıyor. Hatta ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı’nın adamları tarafından da Adem Yücel’e bir ayar çekildiği de kulaktan kulağa dolaşıyor.

Aldığım sağlam bilgilere göre Mimar Mustafa Toklu’nun AK Partiden kesin aday gösterileceği biçiminde. Ve Toklu'nun adaylığı ile bu seçimin kazananının da şimdiden belli olduğu söyleniyor.

Ha unutmadan İYİ Parti aday adayı Mehmet Şahin'in de bu yarışta çok para harcadığı ve daha da harcayacağı konuşuluyor.

Kısacası bu kez Alanya’da MHP sırasını AKP’ye devir ediyor biline. CHP’nin ise her zaman olduğu gibi gene Alanya’da başarısız olacağı ifade edilirken bu rolün cemaat ve Süleymancı tarikatların zıt gücüne bağlıyorlar.

Gelelim Korkuteli yaylamıza. MHP’li mevcut Başkan Ömer Niyazi İşlek, ilçenin tarihinde yapılamayanların yapılabilmesine imza atan başkan. Allah yukarda ben buna tanığım.

2019’da seçildiğinin ilk aylarından itibaren takip ettim. Yaptığı icraatları tek tek biliyorum. Lafın kısası o kadar çok proje hayata geçirdi ki birkaçını sıralayayım.

Yüzme havuzu, açık kapalı spor salonu, kadın eğitim merkezi, canlı hayvan borsası tesisleri, düğün salonları, trafik eğitim merkezi, kanal Korkuteli park yerleşkesi, dallas orman kamping seyir terası ve piknik alanları, Pazar yeri ve en önemlisi ilçenin duran kalbine neşter attı.

Kent meydanı için kolları sıvadı cesurca işe başladı. Kent meydanının birinci etabını tamamlayan Ömer Başkan ikinci dönem seçilip yarım kalan hizmetleri tamamlaması gerekiyor diye düşünüyorum.

Ömer başkana burada rakip çıkacak olan AK Parti eski ilçe Başkanı Kemal Sancaktar olacak. Sancaktar’ın aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılsa da seçmen gene Ömer İşlek’e göz kırpacağı kesin.

Bu arada Antalya merkezde de çok güzel gelişmeler oluyor.

Sevdiğim dostlarımdan, Deniz Demirel’in Muratpaşa Belediye Meclis üyeliğine aday olması, Serik’te Prof. Dr. Genel Cerrah Veli Vural’ın AK Parti'den belediye başkan adaylığı müracaatı, Gazeteci Mehmet Ali Gürses’in Gündoğmuşta İYİ Parti Belediye başkan adaylığı, Kepez de Mesut Kocagöz'ün, Önder Kurnaz’ın CHP’den aday adayı olduğu, ATSO eski Başkanı Davut Çetinin Muratpaşa Belediye Başkanlığına CHP’den aday adaylığı kesin. CHP eski Milletvekili Çetin Osman Budak’ın da aday adayı olacağı bilgilerim dahilinde. Keza İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için aylar öncesinden yola çıkan eski MHP Milletvekili Dr. Nesrin Ünal hanımında bu yarışta adını yok saymayalım. Kemer’de eski Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün de yeniden CHP’den başkan aday adayı olarak sahalara çıktığını hatırlatıp asıl gündemimiz Antalya’ya gelelim..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak?

Bilen varsa ortaya çıksın diyeceğim ama daha zaman var.

Ben gene de tecrübelerime dayanarak, üç harflilere danışarak Antalya merkezin durumunu sizlerle paylaşayım.

Daha önceki yazımda değinmiştim. “Eğer Muhittin Böcek yeniden CHP adayı gösterilirse, Ak Parti de karşısına Menderes Türel’i çıkarırsa bu seçim çantada keklik biter ve Türel tarafına yazar.

O zaman Kepez’de 3. Dönemi tamamlayan Hakan Tütüncü ne olur bilemem. Eğer, Ak Parti Hakan Tütüncü’yü Büyükşehire aday gösterirse o zaman CHP adayı adres değişir ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal karşısına çıkartılır ve yine çantada keklik Ümit hanesine kazandı yazar.

Alınmasınlar ama diğer partilerin adaylarına pek mama yok gibi. Usulen aday olup kilolarını tartacaklar hepsi bu kadar. Kendileri de sonucun böyle biteceğini zaten biliyorlar. Bu seçimde Aksu Belediyesi, Elmalı Belediyesi, Kumluca, Döşemealtı belediyelerinde farklı isimlerin başkanlık koltuğuna oturacağının altını çizebilirim.

Erzurumlu Teyyo ağanın fıkralarını, tiplemelerini bir çoğumuz izledik kimi zaman güldük kimi zaman düşündük.

Bu kez iyi düşünelim. Proje üretecek başkanlar seçelim.

Özellikle teknik bilgisi olan taşın üstüne taş koyan mimar ve mühendisleri tercih edelim.
Avukatlar adile koridorlarında asil işlerini yapsınlar, doktorlar hastalarına şifa dağıtsınlar. Görücüye çıkan aday adaylarını aralık ayı sonunda her parti kendi adayını kesinleştirince asıl o zaman ortalık renklenecek.
O vakit bende gönlümde yatan aslanı söylerim size.
Bizde yalan da yok hilaf da yok.
Kalın sağlıcakla.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları