15 Temmuz ve teröristlerle mücadele...

15.07.2018 09:42

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 2 yıl geçti. 

Geride kalan 2 yıl içerisinde ortaya çıkan netice gösterdi ki eğer o gece hainler amaçlarına ulaşmış olsaydı vay memleketin ve milletimizin haline... 

Büyük bir felaketin eşiğinden döndüğümüzü gün geçtikçe, hainlerin derin planları ortaya çıktıkça büyük fotoğrafı daha net görüyoruz. Gördükçe de hayretler içinde kalıyoruz. 

Devletimizin her kademesine sızan içimizdeki Türk kılığına girmiş hainlerin, kiralik maşaların bağımsızlığımızı ve ülkemizin geleceğini, birliğimizi beraberliğimizi, kardeşliğimizi, milli irademizi, onca yıllık Cumhuriyet kazanımlarımızı, kısaca büyük bir milleti hedef aldıklarını görmeliyiz. Gücümüz ve nefesimiz yettiğince herkese, tüm dünyaya anlatmalıyız. 

Çok şükür 15 Temmuz akşam ve gecesi devletimiz ve  milletimiz el ele verip kararlı bir şekilde bu hainlere karşı mücadele etti ve amaçlarına ulaşmalarına geçit vermedi. 

O gün bugün hainler bir bir içeride ve dışarıda temizleniyor. 

Yakalananlar şimdi yüce Türk adaletine hesap veriyor.

Yüce yargının huzurunda bu hainlerin anlattıkları, o hain planlar ortaya çıktıkça, döküldükçe nasıl büyük bir uçurumdan, felaketten döndüğümüz net olarak anlaşılıyor. 

Devletimiz sadece ülke topraklarımızdaki hainlerle mücadele etmiyor, Türk milletini hedef alan dünyanın neresinde bir terörist varsa büyük bir kararlılık içinde mücadele ediliyor. Yakalananlar ise bir bir paket edilip Türk adaletine teslim ediliyor. 

Henüz bitmedi. Bu hainlerin kökleri tam olarak kazınmadı.

Büyük bir kararlılıkla kökleri kazınana kadar mücadeleye devam etmeliyiz. 

Bağımsızlığımızı onca yıllık cumhuriyet kazanımlarımızı hedef alan hainler sadece FETÖ ile sınırlı değil. İçeride ve dışarıda bağımsızlığımıza, birliğimize göz diken o kadar çok düşman var ki...  Bunlarla baş etmenin tek yolu birlik içinde, devlet millet el ele mücadele etmektir. Her kim hainlere destek oluyor, onlara güç veriyorsa en ağır şekilde hesabı sorulmalıdır. 

15 Temmuz gibi hepimizin meselesi olan milli konuları da istismar edenleri görüyoruz. Milli konuları fırsatçılığa çevirmek isteyenleri de not ediyoruz. Veya bu konulari sulandırmak itibarsızlaştırmak isteyenler de var. Bunlar da dikkatlice takip edilmeli yeri geldiğinde mutlaka hesap sorulmalıdır.

Son yıllarda milletimiz özellikle terörle teröristlerle mücadelede devletimize, mücadele içindeki güvenlik güçlerimize ciddi manada destek olmuştur. 

Terörle mücadelede devletin tek başına başarılı olması zordur. Millet varsa bu mücadelede devletine sahip çıkıyorsa başarılıdır. Bugün varsa eğer ortada bir basari ki bence var, bu başarı devlet millet işbirliğinin eseridir. 

Türk milleti büyüktür, inançlıdır kararlıdır. Hiç bir karanlık güç bu milletle baş edemedi edemez de.. Tarih sayfaları Türklerin zafer ve kahramanlık destan örnekleriyle doludur. 15 Temmuz gecesi milletin devletiyle yazdığı destan ise Türklüğün yazdığı yakın tarih kahramanlık örneğidir. 

Türk milletinin tarih boyunca düşmanı hiç bitmemiş bitmeyecektir de. Etrafımızda pusuda bekleyen fırsat kollayan sülükler, hainler kol geziyor. O halde bize düşen nedir UYANIK olmak. Türk milleti uyanık oldukça Allah'ın izniyle kimse yıkamaz. Son hain, son terörist yok edilene kadar Türk milletine uyku yok. 

Rabbim milletimize devletimize zeval vermesin, güç kuvvet versin. Birliğimiz dirliğimizi bozulmasın.

Kahraman şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet, kahraman gazilerimiz den Allah razı olsun.

Esen kalın

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları