Burak UÇAR / İZMİR, (DHA) - İZMİR'de, geçtiğimiz mayıs ayında çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 12 firari hükümlü, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

İzmir'de uyuşturucu operasyonunda 8 tutuklama İzmir'de uyuşturucu operasyonunda 8 tutuklama

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Güven Timleri Büro Amirliği ekipleri, mayıs ayında çeşitli suçlardan aranan firarileri yakalamak için çalışma başlattı. Farklı adreslere düzenlenen operasyonlarda; hırsızlık suçundan 68 yıl 1 ay hapis cezası ile aranan Y.O., 36 yıl 4 ay aranan M.E., 21 yıl 3 ay hapis cezası ile aranan G.Y., 18 yıl 1 ay hapis cezası ile aranan V.A., 15 yıl 7 ay hapis cezası ile aranan E.V., 15 yıl 2 ay hapis cezası ile aranan M.Ü., silahlı yağma suçundan 47 Yıl 8 Ay hapis cezası ile aranan Y.O., kasten öldürme suçundan 15 yıl 2 ay hapis cezası ile aranan M.T., kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 12 yıl 11 ay hapis cezası ile aranan K.G., gece vakti yağma suçundan 12 yıl 7 ay hapis cezası ile aranan A.A., göçmen kaçakçılığı suçundan 10 yıl hapis cezası ile aranan R.O., kasten öldürme suçundan 9 yıl 10 hapis cezasıyla aranan Ş.E. isimli firariler yakalandı.

Yakalanan 12 firari hükümlü emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.(DHA)

Kaynak: dha