İstanbul- Büyükada'daki minibüs protestosuna katılan Ahmet Ümit: Burası Eminönü'ne, Üsküdar Meydanı'na dönüşüyor İstanbul- Büyükada'daki minibüs protestosuna katılan Ahmet Ümit: Burası Eminönü'ne, Üsküdar Meydanı'na dönüşüyor

Emin YEŞİL- Baran AKKAYA İSTANBUL, (DHA)- SULTANGAZİ Cebeci parkında piknik yapan Cengiz T.'yi ailesinin gözü önünde darbettikten sonra silahla ateş ederek bacağından yaralayan şüpheliler yakalandı. Yakalanan 3 kişi cezaevine gönderilirken 1 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Sultangazi Esentepe Mahallesi Cebeci Parkında 2 Haziran Pazar günü ailesi ile piknik yapmaya giden Cengiz T., iddiaya göre parkta çocukları ile top oynarken, yakınlarında bulunan bir kişiye, topun kendisine çarpmaması için dikkatli olması konusunda uyarıda bulundu. Uyarılan kişi, Cengiz T. ile sözlü tartışmaya girdi. Bu sırada tartışmaya, şüphelinin parktaki arkadaşları da dahil oldu. Kısa bir süre sonra, bu kişiler Cengiz T.'ye saldırmaya başladı. Uyardığı kişi ve arkadaşları, Cengiz T.'yi ailesinin gözü önünde darbetti. Bu sırada gruptan biri üzerindeki silahı çıkararak Cengiz T.'nin bacağına ateş etti. Cengiz T.'nin eşi ve çocukları saldırganlara müdahale etmeye çalışsa da başarılı olamadılar. Saldırganlar kısa süre sonra parktan koşarak kaçtılar. Ekiplerin çalışması sonrası 4 saldırgan yakalanarak adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden H.T., A.T., N.K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken Ş.T adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Görüntü Dökümü

-------------------

-Yakalanan şüpheliler

Kaynak: dha