İstanbul- İsrail'in Refah saldırıları ABD ve İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto edildi İstanbul- İsrail'in Refah saldırıları ABD ve İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto edildi

Hasan YILDIRIM/İSTANBUL,(DHA) SOL Parti Taksim’den Dolmabahçe’ye 'Bağımsızlık Yürüyüşü' düzenledi. Dolmabahçe'de basın açıklaması yapan Sol Parti üyeleri daha sonra dağıldı.

Beyoğlu’nda toplanan Sol Parti üyesi bir grup, Dolmabahçe’ye 'Bağımsızlık Yürüyüşü' düzenledi. Saat 15.00’te Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanan grup üyeleri açtıkları pankart ve dövizlerle Dolmabahçe’ye yürüyüşe geçti. Filistin bayrakları da açan grup üyeleri sık sık slogan attı. Zaman zaman meşale yakan grup üyeleri polisin güvenlik önlemleri altında Dolmabahçe’ye ulaştı.

Grup adına yapılan basın açıklamasında "Sol parti olarak geçmişte antiemperyalist mücadele tarihinden aldığımız güçle tam bağımsız bir ülke yürüyüşünü sürdürüyoruz. 56 yıl önce Deniz'lerin, Taylan Özgür'lerin, Mahir'lerin, Harun Karadeniz'lerin 6. filoyu denize döktüğü gibi ülke genelinde yapacağımız bağımsızlık yürüyüşlerinin ilkini bugün Dolmabahçe’ye yürüyerek gerçekleştirdik. Sol Parti olarak eşit, özgür ve tam bağımsız ülke mücadelemizi ülkenin dört bir yanından haykırmaya devam edeceğiz" denildi. Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Görüntü Dökümü:

------

- Sol Parti üyelerinin AKM önünde toplanması

- Grubun Dolmabahçe’ye doğru yürüyüşe geçmesi

- Grubun slogan atması

- Açılan pankart ve dövizler

- Dolmabahçe’deki baısn açıklamasından görüntü

- Genel ve detay görüntüler