Murat KORKMAZ / İSTANBUL, (DHA)-AVRASYA tüneli içerisinde tek teker üzerinde tehlikeli şekilde motosiklet kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Sürücüye, toplam 35 bin 415 TL trafik idari para cezası uygulandı.

Olay, 10 Mayıs Çarşamba günü, Avrasya Tüneli'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Avrasya Tüneli'nde tek teker üzerinde tehlikeli şekilde ilerleyen sürücü S.F.B, görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşınca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Yapılan incelemeler sonucunda 34 HIT 914 plakalı araç sürücü S.F.B’ya sürücüye belgesi geçici olarak iptal olduğu halde araç kullanmak maddesinden 12 bin 977 TL, Görevli memurun uyarı ve ikazlarına uymamak maddesinden bin 506 TL, Tescilli aracı plakasız kullanmak maddesinden 10 bin 917 TL, aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin emniyet şeridi ve banketleri kullanmaları maddesinden 6 bin 439 TL, Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk ve yükümlülüklere uymamaktan 690 TL, Motosiklet sürücülerinin akrobatik hareketler yapması maddesinden bin 506 TL, Karayollarında kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde araç kullanmak maddesinden 690 TL, Öndeki aracı yakın takipten 690 TL olmak üzere toplamda 35 bin 415 TL trafik idari para cezası uygulandı.

İstanbul-Tekin: İnşallah darbecilerin yaptığı anayasalardan kurtulduğumuz bir süreci de yaşarız İstanbul-Tekin: İnşallah darbecilerin yaptığı anayasalardan kurtulduğumuz bir süreci de yaşarız

Sürücü belgesi geriye dönük 1 yıl içerisinde 100 ceza puanını 2 kez aşımından dolayı 4 ay süre ile geçici olarak geri alınarak 34 HIT 914 plakalı motosiklet trafikten men edildi. Motosiklet sürücü S.F.B, adli işlemler yapılmak üzere Kumkapı Polis Merkezi Amirliği'ne teslim edildi.

Görüntü dökümü:

------------------------

-tek teker yapması

-tehlikeli şekilde motosiklet kullanması

-karakola getirilmesi

-genel ve detay görüntü