Sokak hayvanları araştırması: Yüzde 53,7 tehlikeli bulmuyor, çözüm kısırlaştırma Sokak hayvanları araştırması: Yüzde 53,7 tehlikeli bulmuyor, çözüm kısırlaştırma

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA) AVCILAR'da servis minibüsünün altına giren kedinin çıkmadığını fark eden sürücü itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yavru kediyi bulunduğu yerden kurtardı.

Avcılar'da 34 LTD 913 plakalı servis minibüsü şoförü Mustafa Kartaler Avcılar yönüne ilerlediği sırada, yavru kedinin aracın altına girdiğini fark etti. Yavru kediyi mahsur kaldığı yerden kendi başına çıkartamayacağını anlayan Kartaler, itfaiyeden yardım istedi. İhbar üzerine gelen olay yerine gelen itfaiye ekipleri önce yavru kedinin yerini belirledi. Ardından da itfaiyeci Ceyda Cırık, yavru kediyi kurtarmak için minibüsün altına girdi. Yavru kediyi minibüsün altından çıkarmak için uzun süre uğraşan Cırık bir süre sonra kediyi kurtardı. İtfaiye ekipleri tarafından sevilen yavru kedi daha sonra güvenli bir yere bırakıldı.Servis minibüsü şoförü Mustafa Kartaler, "Kedi yoldan kaçıp minibüsün altına girdi. İtfaiyeye haber verdim itfaiye geldi kediyi çıkarmaya uğraşıyoruz" diye konuştu.

Görüntü Dökümü

-------

-Mustafa Kartaler ile röportaj

-Kedinin aracın altından çıkarılması

-Kadın itfaiyecinin elindeki kediden görüntü

-İtfaiye aracı ve servis minibüsünden görüntü

-Genel ve detay görüntüler