İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)- AVCILAR'da zincir market şubelerinde yapılan denetimlerde son kullanma tarihleri geçmiş çeşitli gıda ürünleri toplatıldı.

Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yapılan şikayetler üzerine Cihangir ve Denizköşkler Mahallesi'ndeki zincir market şubelerinde gıda ürünlerini denetledi. Ekipler, Cihangir'deki bir markette son kullanma tarihi geçmiş birçok ürün belirledi. Tarihi geçen peynir çeşitleri, kırmızı et ürünleri, tavuk, tatlı ve sütleri toplatılarak siyah iki torba içine koyuldu ve tutanakla market sorumlusuna teslim edildi. Zabıta Amiri Baki Sarıkaya bu ürünlerin soğuk ortamda saklanmasını ve gelecek olan Avcılar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmesi gerekliğini hatırlattı. Öte yandan toplatılan ürünler arasında bulunan yufkanın 1 ay önce son kullanma tarihinin dolduğu belirlendi.

Denizköşkler Mahallesi'ndeki denetimde ise yine son kullanma tarihi geçmiş ürünler tespit edilerek tutanakla görevliye teslim edildi. Avcılar Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlilerinin bayat ürünleri inceledikten sonra cezai işlem yapacağı ifade edildi. Denetimlerin devam edeceği açıklandı.

İstanbul - Avcılar’da epilepsi nöbeti geçirdi; ilk müdahaleyi polis yaptı İstanbul - Avcılar’da epilepsi nöbeti geçirdi; ilk müdahaleyi polis yaptı

Görüntü Dökümü:

-------------------

-Zabıta aracı

-Zabıta memurları denetim yaparken

-Toplanan son kullanma tarihleri geçmiş ürünler

-Tutanak hazırlanırken

-Ürünler torbaya konularak mühürlenirken

-Toplanan ürünlerden görüntüler

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: dha