İSTANBUL, (DHA)- Türkiye'nin dijital içerik platformu TV+, Haziran ayında sinemaseverleri iki Oscar adayı filmle buluşturuyor. ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödüllü ‘Holdovers’ ve ‘Io Capitano’ filmleri, sinemalardan sonra TV+'ta olacak.

Oscar’a aday gösterilen Holdovers, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’, ‘En İyi Özgün Senaryo’ ve ‘En İyi Film Kurgusu’ gibi farklı kategoride adından söz ettirdi. Da'Vine Joy Randolph bu filmdeki performansıyla ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı.

‘HOLDOVERS’, BU YIL 5 DALDA OSCAR’A ADAY GÖSTERİLDİ

Universal Stüdyolarının alt stüdyosu Focus Features tarafından üretilen ‘Holdovers’, bu yıl 5 dalda Oscar’a aday gösterildi. 1970 yılında geçen film, Noel tatilinde yatılı özel bir lisede öğretmenlik yapan Paul Giamatti’nin canlandırdığı pek sevilmeyen, hayatı okul dışında pek olmayan bir öğretmenin hikayesini anlatıyor.

Filmde, Paul Giamatti'nin canlandırdığı öğretmen, sürekli sorun çıkaran öğrenci Angus (Dominic Sessa) ve okulun aşçısı Mary (Da'Vine Joy Randolph) ile tatil boyunca okulda kalmak zorunda kalır. Da'Vine Joy Randolph bu karakterle Oscar’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Üçlü, tatil boyunca beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalır ve aralarındaki ilişki derinleşir. Holdovers, 1 Haziran 2024 tarihinde TV+'ta izlenebilecek.

IO CAPİTANO, 28 HAZİRAN 2024 TARİHİNDE TV+'TA İZLEYİCİLERLE BULUŞACAK

İstanbul-Bayram tatilinin son gününde Menekşe Plajında yoğunluk İstanbul-Bayram tatilinin son gününde Menekşe Plajında yoğunluk

Oscar’da ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ adaylığı bulunan ‘Io Capitano’, mültecilik konusunu ele alan bir dram filmi. Senegal'den ayrılarak Avrupa'ya gitmeye çalışan iki genç, Seydou ve Moussa’nın hayallerini gerçekleştirmek için çıktıkları macera dolu yolculuklarını anlatıyor. Seydou ve Moussa, dünyayı keşfetme ve rap yıldızı olma hayalleriyle doludur. Ancak yolculukları boyunca çölün tuzakları, Libya'daki gözaltı merkezlerinin dehşeti ve denizin tehlikeleri gibi zorlu engellerle karşılaşırlar. Io Capitano, 28 Haziran 2024 tarihinde TV+'ta izleyicilerle buluşacak.

Kaynak: dha