İstanbul - İSPARK ücretlerine yüzde 35’e varan zam yapıldı (Geniş haber) İstanbul - İSPARK ücretlerine yüzde 35’e varan zam yapıldı (Geniş haber)
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Antalya'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki bakımsızlıktan şikayet ederek, video kaydı aldı. Karadağlı "rezalet" diye tanımladığı binanın bakımsızlığından şikayet ederek, CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi.

TAMER KARADAĞLI: İNANILIR GİBİ DEĞİL UTANÇ KAYNAĞI!

Kültür merkezindeki bakımsız bölgeleri video kaydederek göstermeye devam eden Karadağlı, "İnanılır gibi değil. Devlet tiyatroları ve opera işte böyle bir binada olmak zorunda. Belediye hiçbir şey yapmamış. Korkunç bir durumda. Burası Uluslararası festivalleri yaptığımız Antalya. Belediye hiç görmüyor mu acaba bunu? Hiçbir şey yapılmamış burada. Gerçekten utanç kaynağı bu. İnanamıyorum. Sanki savaştan çıkmış gibi bu bina, ya da müteahhit bırakıp kaçmış" diyerek sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

BÖCEK: REZALET DEDİĞİ BİNA BAKANLIĞIN

ABB Başkanı Muhittin Böcek ise yalana sarıldı. "Rezalet dediği bina bakanlığın" ifadelerini kullandı. Ancak yalanı elinde patladı. Tamer Karadağlı, binanın bakımının belediyeye ait olduğunu belgelerle kanıtladı.

KARADAĞLI: BİZ KİRACIYIZ

Karadağlı, "Dün yaptığım paylaşımla ilgili birçok yorum geldi. Haşim İşcan Kültür Merkezi belediyeye ait. Biz orada sadece kiracıyız. Ve protokolümüzdeki maddeyi okuyorum; 'Taşınmazda iş bu protokol süresince meydana gelmesi muhtemel esaslı bakım, onarım ve tamir masrafları taşınmaz maliki tarafından, basit ve kullanıcıların isteğine bağlı bakım, onarım, tadil ve tamirat masraflar ise DÖSİMM tarafından karşılanacaktır.' [caption id="attachment_568346" align="alignnone" width="640"] Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek[/caption]

"SAYIN BAŞKAN LÜTFEN PROTOKOLÜ DİKKATLİ OKUYUN"

Yani musluk bozuldu içeride küçük tadilatlar onlar bize ait. Tekrar ediyorum biz bakanlık, devlet tiyatroları, opera ve bale, kültür merkezinde sadece kiracıyız. Binanın dış bakımı onarımı sadece belediyeye ait. Sayın başkan lütfen protokolü dikkatli okuyun" ifadelerini kullandı. [caption id="attachment_734371" align="alignnone" width="640"] Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı[/caption]

İŞTE O PROTOKOL

Kurumumuz,Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında 24/06/2006 tarihinde imzalanan protokolün 4.6  Maddesine binaen: “4.6 Taşınmazda iş bu protokol süresince meydana gelmesi muhtemel esaslı bakım, onarım ve tamirmasrafları taşınmaz maliki tarafından, basit ve kullanıcıların isteğine bağlı bakım, onarım ve tadil ve tamirat masrafları ise DÖSİMM tarafından karşılanacaktır” binanın esaslı bakım tadilat ve onarım masrafları bina sahibi olan Antalya BŞB’nin sorumluluk alanındadır. Antalya şehrimizin, gerek turistik gerek tarihi ve kültürel değeri yüksek ve görünür olması bakımından ;“Devlet Tiyatrosunun” ve “Devlet Opera ve Balesinin” ortak kullandıkları ve  yıllardır gerçekleştirmekte  olduğu uluslararası festivallere ev sahipliği yapmakta olan binanın, bakım ve onarımı konusunda her iki kurum tarafından da: 29.09.2011 tarih ve Sayı: B.16.1.DTG.4.07.00.07 (Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü) 18.01.2023 tarih ve Sayı: E-82356453-807.01-89512 (Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü) 20.07.2023 tarih ve Sayı: E82356453-807.01-105920 (Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü) belediyeye yapılmış olanbakım ,onarım ve tadilat istemleri gerekli karşılığı maalesef bulamamıştır. Yaklaşmakta olan 14. Devlet TiyatrolarıAntalya,“Uluslararası Tiyatro Festivali” sebebiyle Antalya Devlet Tiyatrosu’na resmiziyarette bulunan Genel Müdürümüz Tamer Karadağlı’nın binanın durumu ile ilgili haklı tespitlerinin politik bir mecraya çekilerek bağlamından uzaklaştırılması, protokolün içeriği bilinmeden basında yapılan yanlış ve saygısız yorum ve ithamlar, duruma ne kadar taraflı bakıldığının açık göstergesidir. Ancak bu durum bu yıl 8  yabancı ülkeyi ağırlayarak 29 farklı oyun ile 51 temsil vereceğimiz festivalimize gölge düşüremeyecektir. Zira Devlet Tiyatroları  her zaman olduğu gibi sanatınıbüyük bir iç disiplinle gerçekleştiren saygınbir cumhuriyet kurumudur. Bu vesile ile Antalyalı tüm sanatseverlerimizi 17-27 Mayıs tarihleri arasında kentin 12 farklı mekanında gerçekleşecek festivalimize davet ediyor saygılarımızı sunuyoruz."