MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Sektöre geri döndü

13.10.2017 17:53

30 yıl kadar önce İstanbul’a gelen Göktaş, Şalvarlı Et markası ile açtığı 13 mağaza ile adından söz ettiren Gaziantep Nizipli Abuzer Göktaş, bir süre sonra battı tüm mağazaları kapandı. ABD'ye giden Göktaş, yeniden 'Şalvarlı Et' markasıyla sektöre geri döndü.

Nizipli Göktaş Ailesi 5 kuşaktan beri hayvancılık sektöründe faaliyet gösteriyor.  Abuzer Göktaş, ilk dükkanını İstanbul'da açtıktan birkaç yıl sonra 13 mağazaya ulaştı. Ancak 2009’a doğru Şalvarlı’da işler bozulmaya başladı. Bankaların da kredileri geri çağırması ile şirket mali dar boğaza girdi. Üretim tesisi yanı sıra mağazalara birer birer haciz gelmeye başladı. Şalvarlı 60 milyon liralık borçla battı. Borçların önemli bir bölümü sahip olunan mülklerin satışı veya devri ile kapatıldı.

PATRONDU MARKETTE İŞÇİ OLDU
Ciddi bir borç yükü altında kalan Abuzer Göktaş 2009 sonunda ABD’de gitmeye karar verdi. ABD’de  bir marketin kasap reyonunda işçi olarak çalışan Göktaş yeniden Türkiye’ye dönme kararı aldı. Yeniden et sektörüne dönen Göktaş, Şalvarlı Et ismi ile mağaza açmaya karar verdi. 

Kaynak: Hürriyet

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3