MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Evde bitkin halde bulunan çocuklar koruma altına alındı, aile üzüntüye boğuldu

17.07.2021 17:29

Antalya haber... 2 gün önce babalarıyla birlikte evde bakıma muhtaç halde bulunan biri 5 aylık ,3 ve 5 yaşlarındaki 4 çocuk devlet korunmasına alındı. İki gündür çocuklarını göremeyen anne ve baba çocuklarının geri verilmesini istedi.

Evde bitkin halde bulunan çocuklar koruma altına alındı, aile üzüntüye boğuldu

Antalya haber... İki gün önce Kepez bağlı Kültür Mahallesi'nde bir apartmanın giriş kat dairesinde yaşana olayda, 4 çocuk annesi Gizem Y. (27), bir gün önce eşi Onur Y’den (28) izin alarak rahatsızlanan il dışındaki babasına bakmak üzere evden ayrıldı. Komşular evde bulunan çocukların uzun bir süredir iyi bakılmadığını ve son durumlarının kötü olduğunu fark ederek 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri, içeriye girdiklerinde 1,3,5 yaşında ve henüz 5 aylık çocukların bazılarının baygın, bazılarının da halsiz olduğunu fark etti. Bunun üzerine eve acil olarak sağlık ekipleri talep edildi. Bu sırada baba Onur Y. eşini arayarak eve gelmesini söyledi. Polis ekiplerinin de telefondan görüştüğü Gizem Y., geleceğini ancak uzak bir şehirde olduğu için ancak gece saatlerinde Antalya’ya gelebileceğini söyledi.

Ekipler bunun üzerine çocukların sağlık kuruluşuna götürüleceğini ve tedavi olmaları gerektiğini anne ve babaya iletti. Çocuklarını vermek istemeyen Onur Y., polis ekiplerine uzun süre direndi. Polis ekipleri çocukları kucaklayarak sağlık ekiplerine teslim etti. Onur Y. çocukların devlet korumasına alınacağını öğrenince ise sinir krizleri geçirdi, güçlükle sakinleştirildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan çocuklar, kontrol ve tedavileri yapılmak üzere hastaneye götürüldü. Onur Y. de ekip otosuna bindirilerek polis merkezine götürüldü.
Hastanede tedavisi tamamlanman çocuklar, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce koruma altına aldı. İl Müdürlüğünün uzman ekipleri, çocukların sağlık durumunun yanı sıra ailenin gerekli yükümlülükleri yerine getirip getirmediği konusunda inceleme yapacağı öğrenildi. Çıkan sonuca göre, çocukların aileye geri verilmesi ya da korunmaya devam edilecek.

ÇOCUKLARININ GERİ VERİLMESİNİ İSTEDİLER

7 senelik evli olan Onur Y, ve Gizem Y, çifti ise iki gündür çocuklarından ayrı olmanın üzüntüsünü yaşıyor. Anne Gizem Y, çocukların kıyafetiyle avunurken, baba ise çocuklarının olmadığı eve iş çıkışı güçlükle geliyor. Aile evde gerekli düzenlemeleri yapmaya başladıklarını belirterek, çocuklarının geri verilmesini istedi.

"YALAN İFADE VERMİŞ"

Çocuklarının elinden alınıp gitmesi karşısında gözyaşlarına boğulan baba Onur Y, “Çocuklarımızı geri versinler. Ben evimin bakımını yaptırıyorum. En kısa zamanda çocuklarımım geri getirilmesini istiyorum. Olay günü eşimin il dışında babası rahatsızdı, ben de işten izin aldım o da babasının yanına yola çıktı. Çocuklara ben bakıyorum. O gün bir komşumuz yalan ifade vermiş, ‘Çocuklar evde ölmüş halde yerde yatar vaziyette’ diye. Ben çocuklarımın o gün hepsinin bakımını yaptım, mamalarını verdim vantilatörün karşısında uyuttum. Onlar yanlış anlamışlar. Bu yanlış anlaşılma üzerine çocuklarım götürüldü. Götürürken de bana, 'Çocuklarınızın sağlık kontrolünü yaptıralım geri vereceğiz' dediler. Ama vermediler” diye konuştu.

"BİZ ONLARA BAKABİLİYORUZ"

Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden gelen bir görevlinin kendisine eşini sorduğunu ve eşinin geri dönmesi için bir günlük süre verdiğini hatırlatan Onur Y, “Bu süre dolmadan ihbar edilince çocuklarımı aldı götürdüler. Çocuklarımızın nerede olduğunu biliyoruz ama göremiyoruz. Gidip görme şansımız yok. Çocuklarımızı geri istiyorum. Ben zaten otelde çalışıyorum. Onların bakımını yapabiliyorum. Biz onlara bakabiliyoruz” dedi.

"ÇOCUKLARIMIZI ÇOK ÖZLEDİM"

Çocuklara kendisinin işte olduğu zaman eşinin baktığını anlatan Onur Y, “ Ben işten gelince birlikte bakıyoruz. Bakmasak zaten diğer çocuklarımızı büyümezlerdi. İki gündür çocuklarım evde yok. Eve gelmek istemiyorum. Eve geldiğim zaman çocuklarımın sesi olurdu, kızım, ‘baba baba baba’ derdi. Çocuklarımızı çok özledim. Anne baba ikimiz de buradayız” dedi.

"NEŞEMİZ GİTTİ"

Anne Gizem Y, ise bunların başına geleceğini bilse babasının yanına gitmeyeceğini belirterek, "Eve geldiğimde çocuklarımın eşyaları yerdeydi. Özlemim o kadar çok ki bebeğimin beşiğinin üstünü kapattım. Şu an ev bomboş, neşemiz gitti. Bir yalan ifadeyle için çocuklarım alındı. Çocuklarımızın ne yüzlerini ne sesini duyabiliyorum. Televizyonu bile iki gündür açmıyorum. Dışarı bile çıkmıyorum. Çok yalan ifade var. Eğer biz çocuklara bakmasak büyümezlerdi. Çocuğumun sadece biri gripti, büyük kızım arkadaşının yanındaydı. Baygın çocuk nasıl yukarıda olabilir” ifadelerine yer verdi.

"ÇOCUKLARIN BİZDEN BAŞKA KİMSEYE İHTİYACI YOK"

İki gündür ne uyku uyuduğunu nede yemek yiyebildiğini anlatan Anne Gizem Y, "Bu haberle yıkıldım. Evimizi toparlamaya başladık. Çocuklarımın ayrı odası olacak. Bugün doğum günüm ama çok buruk. Çocuklarımı bir gün. Bir anne baba kadar çocuklarıma kimse bakamaz. Her çocuk anne baba sevgisi ister. Biz iyi durumdayız çocuklarımıza bakabilir. Bir anne babanın sevgisi verilmez. Ben ne sevgi evi ne evlatlık çocuklarımın verilmesini istemiyorum. Bana çok teklif eden oldu küçüğü alalım 4 çocuk bakamazsınız diye. Gelmiyor. Bakamaz olsaydın 4 çocuk yapmazdım. Bakabilecek durumdayım, eşim de çalışıyor, kayın pederim destek oluyor. Çocukların bizden başka kimseye ihtiyacı yok” ifadelerine yer verdi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 şehidimiz var...

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 şehidimiz ..

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 şehidimiz var...
27 Temmuz Salı Antalya'da hava durumu... Sıcak çarpmalarına dikkat!

27 Temmuz Salı Antalya'da hava durumu...

27 Temmuz Salı Antalya'da hava durumu... Sıcak çarpmalarına dikkat!
Business Network Kulübü'nden yeni rekor!

Business Network Kulübü'nden yeni rekor!

Business Network Kulübü'nden yeni rekor!
Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı! O aşı liste dışı

Arabistan tam aşılanmış yabancılara um..

Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı! O aşı liste dışı
Antalya'da korkunç olay! Düğün sırasında ağaç devrildi

Antalya'da korkunç olay! Düğün sırasın..

Antalya'da korkunç olay! Düğün sırasında ağaç devrildi
İntihara teşebbüs eden şahıs ecel terleri döktürdü

İntihara teşebbüs eden şahıs ecel terl..

İntihara teşebbüs eden şahıs ecel terleri döktürdü