MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Basketbol antrenörü Emre Mahmut Şimşek çocukluk hayalini gerçekleştiriyor

11.04.2021 16:29

Antalya haber... Basketbolu, okulundaki 1 top ile 70 arkadaşıyla oynayarak öğrenen antrenör Emre Mahmut Şimşek, il il gezerek köy okullarındaki çocuklara basketbol topu, ayakkabı ve forma dağıtma hayalini gerçekleştiriyor.

Basketbol antrenörü Emre Mahmut Şimşek çocukluk hayalini gerçekleştiriyor

Antalya haber... Özel bir okulda basketbol antrenörü olarak görev yapan Emre Mahmut Şimşek, Hakkari'de dünyaya geldi. Basketbolu çok seven Şimşek, çocukluğunda okulundaki 1 top ve pota ile 70 öğrenci bir arada oynayıp, kendisini geliştirdi. Eski milli basketbolcu Necati Güler'e hayranlık duyan Şimşek, basketbol öğrenirken yaşadığı zorluklardan dolayı kendisine, büyüdüğünde çocuklara basketbol topu dağıtacağı sözünü verdi. Bölgesel lig takımlarında forma giyen Şimşek, özel okulda antrenör olarak göreve başladıktan sonra sevgi ve bilgiyi paylaşma arzusuyla çocukluk hayalinin peşinden koştu.

Emre Mahmut Şimşek çocukluk hayalini çocuklarla yaşıyor

Çocukluğunda basketbol topu olmadığı için yaşadıklarını başka çocukların yaşamasını istemeyen Şimşek, 3 aydır Türkiye'nin 81 ilinde köy okullarına giderek top, ayakkabı, forma, pota dağıttı. Beden eğitimi ve sınıf öğretmenleri aracılığıyla pota ve basketbol topu sıkıntısı olan okulları ziyaret eden Şimşek, 130 köy okulunda öğrencileri sevindirdi. Özel basketbol dersi verdiği sporcularından ücret almayan Şimşek, bunun karşılığında velilerinin desteğiyle temin ettiği malzemeleri köy okullarındaki öğrencilere bağışlıyor.

İL İL GEZİYOR

Köy okullarında eğitim gören öğrencilerin sosyal aktivitelerinin gelişimini sağlamayı, basketbolu sevdirmeyi amaçlayan Şimşek, izinli olduğu günlerde aracıyla il il gezerek malzeme dağıtıp öğrencileri mutlu ediyor. Şimşek, "Basketbol topu veya malzemeleri armağan ettiğim okuldaki öğrencileri spor yaparken izlemenin gururunu yaşıyorum. Hayatım boyunca okullarda öğrencilere basketbol malzemesi dağıtmaya devam edeceğim" dedi.

Sosyal medya hesabından malzeme dağıtımı yaparken çocuklarla sevincini paylaşan Şimşek, "'1000basketboltopu' kullanıcı adıyla sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımları zaman zaman gören milli basketbolcular, antrenörler ya da iş insanları bana malzeme desteğinde bulunuyor. Bazı zamanlar görev yaptığım okuldaki öğrencilerin velisi destekte bulunuyor. Özel ders verdiğim öğrencilerden ders ücreti almıyorum, aileleri de malzeme dağıtımına top ya da ayakkabı, forma alarak destek veriyor. Bu gönüllü oluşum beni çok mutlu ediyor. Malzeme dağıttığım okullarda bazen öğrencilerin tahtadan yapılan potalarda basketbol oynadığını, ayakkabı veya basketbol topu olmadığını görüyorum. Basketbolu hiç oynamayan çocuklar da verdiğimiz hediyelerden sonra bu spora ilgi duyuyor. Bir çocuğun hayatının değişmesine, başarılı bir sporcu olmasına faydam olursa benim için en büyük mutluluk" diye konuştu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

TUİ açıkladı! Türkiye listede yok

TUİ açıkladı Türkiye listede yok

TUİ açıkladı! Türkiye listede yok
Antalya’nın kalbinde sapsarı buğday tarlası

Antalyanın kalbinde sapsarı buğday tar..

Antalya’nın kalbinde sapsarı buğday tarlası
Isparta’daki arazi tartışması kanlı bitti

Ispartadaki arazi tartışması kanlı bitti

Isparta’daki arazi tartışması kanlı bitti
Gelin adayı Hanife Gürdal'ın  Instagramı hacklendi

Gelin adayı Hanife Gürdalın Instagram..

Gelin adayı Hanife Gürdal'ın Instagramı hacklendi
Prof. Dr. Osman Gündüz koronavirüse yenik düştü

Prof. Dr. Osman Gündüz koronavirüse ye..

Prof. Dr. Osman Gündüz koronavirüse yenik düştü
Meteoroloji'den 6 ile yağmur uyarısı

Meteorolojiden 6 ile yağmur uyarısı

Meteoroloji'den 6 ile yağmur uyarısı