MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Aynı anda iki kişiyi dolandırdı

04.10.2017 10:57

Bir kamu kuruluşunda çalışan M.K., sosyal medya üzerinden tanıştığı ve hiç yüz yüze görüşmediği Özlem S.G.'ya evleneceğini düşünerek 108 bin 200 lira verdiğini daha sonra dolandırıldığını fark edince savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Aynı zamanda Özlem S.G.'nin aynı vaatle başka birini daha dolandırdığı öğrenildi.

Sosyal medyadaki yazışmalarla başlayan görüşmenin telefonla devam ettiğini kaydeden M.K., Özlem S.G.'nin kendisini evlilik vaadiyle 108 bin TL'sini aldığını belirtti. Hiç görüşmediklerini belirten M.K. kendisine güven duyduğunu belirterek," Özlem telefon alacağını belirterek benden 2 bin TL para istedi. Parayı EFT ile gönderdim. Doğum gününde hediye olarak telefon almamı istedi. 4 bin 200 TL’ye bir telefon alıp minibüsle kendisine gönderdim ancak telefonun ikinci el çıktığını belirtip sattığını söyledi. Daha sonra benden telefon almak için para istedi ve Gaziantep’e gönderdiği, ’Aile dostumuz’ dediği Süleyman adında biriyle para gönderdim. En başından beri dolandırılıyormuşum ama benim öyle bir güvenimi kazandı ki benim ailemle görüşmeye başladı ben de onun babası ve ağabeyi olduğunu söylediği kişilerle görüşmeye başladım. ’Seni eşim olarak görüyorum’ diyordu ve babasından habersiz aldığını söylediği ev ve otomobil için bir arkadaşından 16 bin, başka arkadaşından da 20 bin lira borç aldığını ve onları ödemesi gerektiğini söyledi. Ben o paraları da Süleyman aracılığıyla kendisine gönderdim. ’Evleneceğiz yüzüğüm, küpem olsun’ diyerek, telefon alacağını, kredilerini ödeyeceği gibi çeşitli bahanelerle para talep etti ve 102 bin lira nakit, 2 bin lira EFT ile ve 4 bin 200 lira da telefon olmak üzere toplam 108 bin 200 lira gönderdim. Evleneceğimizi düşündüğüm için istediği parayı gönderdim. Onun için 60 bin liralık otomobilimi 52 bin liraya sattım. İsteklerini karşılayabilmek için arkadaşlarımdan ve akrabalarımdan borç aldım. Otomobilim gittiği gibi şu anda 35 bin lira da borcum var."

SOSYAL MEDYA HESABIYLA TELEFONUNU KAPATMIŞ

Tanıştıklarında Özlem S.G.’nin yıllık izne ayrılıp Kahramanmaraş’a babasının yanına geldiğini, babasının ilk başta evliliklerine izin vermediğini belirten M.K., kendisini oyaladığını, sosyal medya hesabının ve telefonunun kapanmasıyla birlikte dolandırıldığını anladığını açıkladı.

’BAŞKASINI DA DOLANDIRDI’

M.K., Özlem S.G.’nin kendisi dışında Adana’da bir kamu kurumunda çalışan başka bir kişiyi daha dolandırdığını da belirterek, "Özlem’in Facebook sayfasında U.E. adında birinin yazdığını gördüm. mesaj atıp neden yazdığını sorduğumda yanlışlık olduğunu söyledi, çünkü Özlem bana farklı U.E.’ye farklı bir soy isim kullanmış. Pazartesi günü U.E. beni arayarak Özlem’in ağabeyinin telefon numarasını istedi. Numarasının olmadığını söyleyip kendi numaramı verdim ve U.E. beni arayarak evlilik vaadiyle 11 bin lirasının dolandırıldığını ve parayı EFT ile gönderdiğini söyledi. Özlem aynı anda hem beni hem de U.E.’yi dolandırmış. O da savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacak" dedi.

Kaynak: Hürriyet

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3