MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Aileler 2 yıl sonra ancak fark ediyor

01.11.2017 10:37

Uyuşturucu madde kullanımı ve zararlarıyla ilgili 1994 yılından bu yana dek verdiği 876 seminerde yaklaşık 500 bin kişiye ulaşan emekli polis, bağımlı danışmanı ve adli bilişim uzmanı İsa Altun, ailelerin çocuklarının bağımlı olduğunu en az 2 yıl sonra fark edebildiğini belirtti.

Aileler 2 yıl sonra ancak fark ediyor

30 yıl emniyet teşkilatında görev yaptıktan sonra emekli olan bağımlı danışmanı ve adli bilişim uzmanı İsa Altun, uyuşturucu mafyasının hedefinde gençlerin yer aldığını belirtti. Suç örgütlerinin 18 yaşından küçük çocukları kullandığını aktaran İsa Altun, aileleri uyardı. Gençlerin sosyal medya üzerinden birbirine ulaştığını ve birbirlerini bağımlı yaptıklarını anlatan Altun, “İlk maddeyi ücretsiz vermek suretiyle bağımlı yapılıyor çocuklar. Ergenlik dönemi merak ve arayışın en üst seviyede olduğu dönem. Bu süreci takip eden uyuşturucu sektörü milyar dolarların döndüğü bu piyasada her sene piyasaya yeni maddeler sürüyor. Sosyal medya ve internetin de etkisiyle bu maddelere ulaşmak basitleşiyor" diye konuştu.

İNTERNETTE 701 SAYFADA UYUŞTURUCU SATIŞI YAPILDIĞINI TESPİT ETTİM

Günümüzde çocukların internetle büyüdüğüne dikkat çeken Altun, “İnternet bir anlamda sokağı eve getirmek demek. Uyuşturucu maddelerin pazarlandığı alan sosyal medya. Ailelerin bu konuda çok dikkatli olması gerekiyor. Bağımlı aileleri çocuklarının bağımlı olduğunu en az 2 yıl sonra fark edebiliyor. Nedeni ise çocuklarına uyuşturucuyu yakıştıramıyorlar. Sosyal medyada benim tespit edebildiğim 701 sayfada uyuşturucu madde satışı gerçekleştiriliyor. Bağımlılıkla mücadelede önleme çalışmaları tedavi etmekten daha kolaydır" diye konuştu.

Kaynak: (Selma KUNAR/ DHA)

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3