MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütTürkiye'de aşılaması hızlanırsa Danimarkalı turistlerin önü açılacak

26.05.2021 17:55

Antalya haber... Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan’ı makamında kabul etti. Ziyarette, Antalya ve Danimarka arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi, Türkiye’de aşılamanın hızlanmasıyla yakın zamanda Danimarkalı turistlerin Antalya'ya gelmesinin önünün açılacağını düşündüğünü belirterek, “Türkiye Danimarkalı turistler için en önemli duraklardan biri" dedi.

Türkiye'de aşılaması hızlanırsa Danimarkalı turistlerin önü açılacak

Antalya haber...   Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Danimarka Fahri Konsolosu Ozan Ünal’ın da bulunduğu ziyarette, Antalya ve Danimarka arasında ticari, turizm, kültürel ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi Danny Annan 5 ay önce ailesi ile birlikte Antalya’ya geldiğini ve kentin güzelliğinin tadını çıkardığını ifade etti.

Büyükelçi, Türkiye’de aşılamanın hızlanmasıyla yakın zamanda Danimarkalı turistlerin Antalya'ya gelmesinin önünün açılacağını düşündüğünü belirterek, “Türkiye Danimarkalı turistler için en önemli duraklardan biri. Buraya hem Türk kültürü, Türk misafirperverliği, yemekleri, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için geliyorlar. İki ülke arasındaki ticari işleri de güçlendirebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

"DANİMARKALI TURİSTLERİ ANTALYA'DA GÖRMEK İSTİYORUZ"

Başkan Böcek de Büyükelçi Danny Annan’ın ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Antalya’ya 2019 yılında 15 milyon 860 bin turist geldiğini hatırlatan Başkan Böcek, “Yerli turistlerle birlikte 23 milyon 100 ziyaretçisi olan bir şehir. Atatürk’ün dediği gibi hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir. Sizlerin de destekleriyle Danimarkalı turistleri Antalya’mızda görmek istiyoruz” dedi.

İŞBİRLİĞİ YAPILABİLİR

Antalya’nın tüm ilçelerinin de içinde bulunduğu Antalya Turizm Birliği’ni kurduklarını ve birliğin başkanlığını yürüttüğünü anlatan Başkan Böcek, “Antalya’mıza en iyi hizmetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Danimarka ile iş birliği içerisinde sosyal ve kültürel anlamda çalışmalar yapabiliriz. Altın Portakal Film Festivalimiz, Piyano Festivalimiz var. Danimarka Kraliyet Flarmoni Orkestrası Piyano Festivalimize katılabilir” diye konuştu.
Ziyaretin sonunda Başkan Böcek ve Büyükelçi Annan birbirlerine karşılıklı hediyeler verdi. Büyükelçiye Başkan Böcek, Patara yılı için özel olarak yaptırılan üzerinde Patara sikkesinin işlendiği kahve fincanı hediye etti.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: İHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Ticaret İl Müdürü Sefa Özata görevden alındı

Ticaret İl Müdürü Sefa Özata görevden ..

Ticaret İl Müdürü Sefa Özata görevden alındı
Düzce’de 4.1 büyüklüğündeki deprem korkuttu

Düzce’de 4.1 büyüklüğündeki deprem kor..

Düzce’de 4.1 büyüklüğündeki deprem korkuttu
Balık sevenlere üzücü haber!

Balık sevenlere üzücü haber

Balık sevenlere üzücü haber!
Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi!

Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimi..

Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi!
Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali'nde geri sayım

Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi F..

Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali'nde geri sayım
'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hayatını kararttı! Müge Anlı'da şoke eden olay

'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hay..

'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hayatını kararttı! Müge Anlı'da şoke eden olay