MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Turizmcilerden tatilcilere ‘erken davranın’ uyarısı

02.07.2021 14:16

Türkiye’nin azalan vaka sayıları ve aşılamada kat ettiği mesafe, dış turizm kadar iç turizmi de hareketlendirdi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ise Antalya’daki bazı otellerde iç pazar için ayrılan rezervasyonların yarısının şimdiden dolduğu bildirildi.

Turizmcilerden tatilcilere ‘erken davranın’ uyarısı

1 Temmuz itibarıyla yeni normalleşme sürecine giren Türkiye’de azalan vaka sayıları ile her gün yeni rekorlarla artarak devam eden aşılama çalışmaları, dış turizm kadar iç turizmi de hareketlendirdi. Geçtiğimiz yaz kötü bir sezon geçiren turizm kenti Antalya’daki otellerde Rusya’nın seyahat kısıtlamasını kaldırması ve yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle ciddi bir trafik yaşanıyor. Turizm sektörü, geçen yılın izlerini bu yılki ziyaretçilerle silerek eski günlere dönmeyi umut ediyor.,

"YER KALMAMA İHTİMALİ KUVVETLE MUHTEMEL"

Antalya’nın bu yıl iç pazarda sezona iyi bir giriş yaptığını aktaran Korhan Alşan, Covid-19’dan dolayı ilk canlanan pazarın yine iç pazar olduğuna işaret etti. Geçen yıl Covid-19 tecrübesizliğiyle iç pazardaki talep sıkışmasının bu seneye sarktığına işaret eden Alşan, “Bu senin en önemli özelliği, önümüzdeki Kurban Bayramı 9 günlük bir tatil, öncesinde 15 Temmuz ile birlikte tatiller eklenirse 11 günlük bir periyotla tarihinin en uzun dönemi olabilir. Şu anda kendi otellerimiz iç pazara arz ettiği kontenjanların yarısı satılmış durumda ve oldukça yüksek bir ilgi var. Geçen yılın talep sıkışması ve bu sene pandemi açısından her şeyin rayında gitmesi iç pazarda yoğun bir hareketlilik yaşanacağının bir işareti. Çok güzel bir bayram periyodunu misafirlerin beklediğini düşünüyorum. Fırsat fiyatları devam ediyor. Bu konuda da erken davranmak yerinde olur. Belirli bir süre sonra yer kalmama ihtimali kuvvetle muhtemel” dedi.

Alşan, önceliğin yoğunluktan ziyade Covid-19 tedbirleri olması gerektiğini de vurgulayarak, sürecin iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi.

"BU TABLO TÜRKİYE GENELİNE YANSIYACAK"

Türkiye’nin günlük aşılamada her geçen gün rekorlar kırdığına dikkati çeken Alşan, “Geçen yıl pandemi tesislerinde çok önemli bir sınav verildi. Bu konuda çok tecrübeli bir ekip var. Özellikle Turizm Bakanlığının güvenli tesis sertifikasının müthiş katkıları var. Temmuzdan itibaren artan ivmeyle satışların daha da yukarı çıkacağını düşünüyorum. 2019 yılındaki sayıları yakalamamız şu anda rasyonaliteye aykırı ama 2020’nin çok daha ötesinde, çok daha iyi bir sezon olacağı görünüyor. Geçen yıl Antalya’ya iç pazar hariç 3,5 milyon yabancı turist akımı olmuş. Bu yıl 7 ila 8 milyon bandında realize olacağını rahatlıkla düşünüyorum. Bu tablo da Türkiye geneline de yansıyacaktır” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya karanlıktan kalmaktan son anda kurtuldu

Antalya karanlıktan kalmaktan son anda..

Antalya karanlıktan kalmaktan son anda kurtuldu
Manavgat'ta kanser hastası kadın, tedavi parasını yangında kaybetti

Manavgat'ta kanser hastası kadın, teda..

Manavgat'ta kanser hastası kadın, tedavi parasını yangında kaybetti
Aşı olmayana ekmek yok!

Aşı olmayana ekmek yok

Aşı olmayana ekmek yok!
Son dakika! Alanya'da orman yangını kontrol altına alındı

Son dakika! Alanya'da orman yangını ko..

Son dakika! Alanya'da orman yangını kontrol altına alındı
Antalyalılar Manavgat için seferber oldu

Antalyalılar Manavgat için seferber oldu

Antalyalılar Manavgat için seferber oldu
Filenin sultanları maçın sonunu getiremedi

Filenin sultanları maçın sonunu getire..

Filenin sultanları maçın sonunu getiremedi