MY TV TÜRKİYE Youtube Canlı Yayın


Seyahatlerde yeni dönem! HES Kodu kadar önemli olacak

14.01.2021 18:02

Antalya haber... Antalya, Pandemi döneminde havaalanına inen 3 buçuk milyon turist ile örnek olacak bir başarı sergiledi. Aşı pasaportu konusunda konuşan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, "Aşı pasaportu konusu dün çıktı. Zaten beklenen bir olaydı. Şu an nasıl her yere HES kodu ile giriş yapılıyorsa bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat ederken de aşı pasaportu olacak" ifadelerini kullandı.

Seyahatlerde yeni dönem! HES Kodu kadar önemli olacak

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre; Antalya, koronavirüs döneminde havaalanına inen 3 buçuk milyon turist ile dünyaya örnek olacak bir başarı sergiledi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Antalya’nın bu başarı ile dünyaya örnek bir turizm beldesi olduğunu ispat ettiğini belirtirken Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca da bu başarının Güvenli Turizm Sertifikası ile pekiştiğini söyleyerek aşı pasaportu hakkında bilgi verdi.

“3 BUÇUK MİLYON KİŞİ BUNUN EN BÜYÜK KANITI”

Antalya’nın tüm dünyaya güvenli turizm bölgesi olduğunu ispat ettiğini söyleyen AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, “Pandemi dönemini Antalya, kötünün iyisi olarak atlattı. Tüm dünyaya örnek bir güvenli turizm bölgesi olduğunu ispat etti. Zor dönemde gelen 3 buçuk milyon kişi de bunun en büyük kanıtı. Aslında bu rakam 5 milyonu bulurdu ama özellikle İskandinav ülkeleri, Almanya gibi ülkelerde tur operatörleri satış yapamadılar. İngiltere’de Ekim itibari ile uçuşları durdurmak zorunda kaldı. Tüm bunlar olmasa gelen turist sayımız 3 buçuk milyonun üzerinde olurdu. Bu dönemde özellikle Rusya, Ukrayna ön plana çıktı” dedi.

AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Antalya’nın bu başarı ile dünyaya örnek bir turizm beldesi olduğunu ispat ettiğini söyledi.
AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu

GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI'NIN ÖNEMİ

Klasik üçlünün yanına güveninde eklendiğini söyleyen Kavaloğlu, “2021 yılında Türkiye ve Antalya, Güvenli Turizm Sertifikasının vermiş olduğu ivme ile en çok tercih edilen yer olacak. Koronavirüs döneminde insanlar, Türkiye’de tatil yapmanın hayalini kuruyor. Deniz, kum, güneşin yanına Güvenli Turizm Sertifikası ile güveni de ekliyoruz” diye konuştu.

“DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK BİR BAŞARI”

2020’de edinilen tecrübeleri yeni yıla aktaracaklarını söyleyen POYD Başkanı Ülkay Atmaca, “Güvenli Turizm Sertifikasının faydalarını çok pozitif olarak gördük. Yerli yabancı tüm tatilciler aldığımız önlemleri çok yerinde buldu. Hiçbir tesisimizde büyük vakalar yaşamadık. 2020’de edindiğimiz tecrübeleri 2021’e aktaracağız. 2020’de pandemiye rağmen bu kadar turist ağırlamamızın sebebi de aldığımız önlemlerden kaynaklanıyor. Güvenli Turizm Sertifikası dünyaya örnek olacak bir başarı” şeklinde konuştu.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, “Güvenli Turizm Sertifikası dünyaya örnek olacak bir başarı” dedi.
POYD Başkanı Ülkay Atmaca

AŞI PASAPORTU

Atmaca, "Aşı pasaportu konusu dün çıktı. Zaten beklenen bir olaydı. Şu an nasıl her yere HES kodu ile giriş yapılıyorsa bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat ederken de aşı pasaportu olacak. Bir öneri gibi geldi, mutlaka altı doldurulacaktır. Sektörün beklediği ve olması gereken bir durumdu. Bütün destinasyonlar kapalıyken Antalya’ya 3 buçuk milyon turisti ağırlamak büyük başarıydı. Bütün meslektaşlarımı ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin Hotel erken rezervasyon

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı'ndan kayak merkezlerindeki otellerle ilgili yeni genelge

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı'ndan ka..

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı'ndan kayak merkezlerindeki otellerle ilgili yeni genelge
Koronavirüs risk haritası maviye döndü

Koronavirüs risk haritası maviye döndü

Koronavirüs risk haritası maviye döndü
Son dakika! Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde deprem! Birçok ilde hissedildi

Son dakika! Güneydoğu Anadolu Bölgesi'..

Son dakika! Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde deprem! Birçok ilde hissedildi
Bir çeşit kalp kapağı hastalığı: 'Mitral Yetmezlik'

Bir çeşit kalp kapağı hastalığı: 'Mitr..

Bir çeşit kalp kapağı hastalığı: 'Mitral Yetmezlik'
YÖK Farabi ve Mevlana programlarını bir yıl daha iptal etti

YÖK Farabi ve Mevlana programlarını bi..

YÖK Farabi ve Mevlana programlarını bir yıl daha iptal etti