MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Mustafa Kaya: "Virüs bitmezse yine bu seneki durumu yaşarız"

29.10.2020 22:43

Side Tropic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, pandemi nedeniyle hem turist sayısı hem de otel fiyatları açısından çok kötü bir sezon yaşandığını belirterek, “2021 yılında virüs bitmezse aynı sıkıntıları yaşarız, aşı bulunursa turizm patlar” dedi.

Mustafa Kaya: "Virüs bitmezse yine bu seneki durumu yaşarız"

Pandemi nedeniyle 2020 sezonunda büyük sıkıntılar yaşayan turizmciler 2021 yılı sezonunda da aynı sorunları yaşama ihtimalinin rahatsızlığını duyuyor. Sideli tanınmış turizmci Mustafa Kaya, bu sene otel fiyatlarının yerlerde olduğunu belirterek, “Eğer aşı bulunursa turizm patlar, yoksa aynı sıkıntıları yaşarız” diye konuştu.

                                   Mustafa Kaya

"Çok az Avrupalı turist geldi"

Side Tropic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya salgın nedeniyle turizmin bu sene çok kötü geçtiğini vurgulayarak, “Avrupa turistleri geç bıraktı ve çok az Avrupalı geldi. Turistlerin çoğu da temmuz ayından sonra geldi. Gelenler de daha çok Rusya, Ukrayna, Belarus ve Polonya gibi ülkelerden.  Beş yıldızlı oteller dahi her şey dahil fiyatları yerlerde...  12-15-20 euroya (Ortalama 150 lira) her şey dahil verildi” dedi.

"Aşı bulunmazsa aynı sorunları yaşarız"

2021 sezonu için seyahat acenteleriyle bağlantıların yapıldığını da sözlerine ekleyen Mustafa Kaya, “Ancak yine fiyatlarda indirimler yapıldı. Virüs bitmezse yine bu seneki durumu yaşarız. Eğer virüs aşısı bulunursa turizm patlar. Fiyatların 2019 sezonu seviyesine gelmesi bir iki sene alacak gibi görünüyor” diye konuştu. Öte yandan Alanyalı turizmcilerin, ilçeye gelir seviyesi düşük turistlerin geldiğini belirterek, su alırken dahi pazarlık ettiklerinden yakındıkları söyledi. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto