MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: KKTC ve Antalya arasında önemli bir turizm potansiyeli olabilir

17.10.2021 20:28

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya İş İnsanları Derneği yetkililerini kabul etti. Antalya’yla karşılıklı turizm faaliyetlerinin artması temennisini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Antalya’dan KKTC’ye karşılıklı turist akışının gerçekleşmesinin önemli bir turizm potansiyeli olacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: KKTC ve Antalya arasında önemli bir turizm potansiyeli olabilir

Antalya İş İnsanları Derneği yetkilileri, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı makamında ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, anavatan Türkiye’yle birlikte, ortak bir muzaffer geçmişin paylaşıldığını ifade ederek, Türkiye’den gelen sivil toplum örgütleriyle memleket meselelerini değerlendirmenin bir ayrıcalık olduğunu belirtti. Antalya İş İnsanları Derneği yetkililerini Cumhurbaşkanlığı’nda kabul etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, geçtiğimiz aylarda Antalya bölgesini de etkisi altına alan yangın felaketinde yangından etkilenen Türkiyeli kardeşlerimize bir kere daha geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Tatar, bölgede yaraların ivedilikle sarılacağına inanç belirtti.

Antalya İş İnsanları Derneği yetkilileri, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı makamında ziyaret etti.

“MARAŞ AÇILIMIYLA, TURİZM, DAHA DA İLERİYE TAŞINACAK”

Antalya’yla karşılıklı turizm faaliyetlerinin artması temennisini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Antalya’dan KKTC’ye karşılıklı turist akışının gerçekleşmesinin önemli bir turizm potansiyeli olacağını kaydetti. KKTC’ye uygulanan haksız izolasyonlara rağmen turist sayısında önemli bir artış olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC turizminin bugün 30 bin yatağa sahip olduğunu, özellikle Maraş açılımıyla birlikte özelde Gazimağusa’nın genelde KKTC turizminin önemli ilerlemeler sağlayacağını söyledi.

Antalya İş İnsanları Derneği yetkilileri de yaptıkları konuşmada Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sevgi ve desteklerini ileterek, Cumhurbaşkanı Tatar’la gurur duyduklarını kaydetti.

“KKTC’NİN STATÜSÜ YÜKSELDİ”

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin Mavi Vatan içerisinde stratejik öneme sahip bir devlet olduğunu, tarihsel süreç içerisinde Türkiye ve KKTC arasındaki bağın çok daha güçlü bir hal aldığını söyledi. Halkın desteğiyle Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından KKTC ve Türkiye arasındaki ilişkilerin çok daha güçlendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin garantörlüğünden asla vazgeçilemeyeceğini, olası bir antlaşmanın ancak egemen eşit iki devletin iş birliğine dayalı olabileceğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Tatar, tek egemenliğin söz konusu olduğu federasyon modeliyle hedeflenenin Kıbrıslı Türkleri bir Rum devleti içerisinde asimile ederek Türkiye’yi Kıbrıs’tan koparmak olduğunu belirtti.

DOĞU AKDENİZ VURGUSU

Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler nedeniyle KKTC’nin statüsünün daha da yükseldiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarından asla vazgeçmeyeceklerini kaydetti. Hükümetler arası iş birliğine ek olarak sivil toplum örgütlerinin de iş birliğinin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, milli mücadelenin ortak sürdürülmesinin vatana karşı bir borç olduğunu belirtti. Antalya İş İnsanları Derneği yetkilileri de yaptıkları konuşmada Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sevgi ve desteklerini ileterek, Cumhurbaşkanı Tatar’la gurur duyduklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Tatar’ın Antalya bölgesinde yaşanan yangın felaketinin yerinde incelemesinin bölge halkının büyük takdirini kazandığına dikkat çeken dernek yetkilileri, iki ülke arasındaki iş birliğinin her alanda daha da güçleneceğini kaydetti. Kabulde, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Çağın Zort da hazır bulundu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son dakika... İdlib'de yaralanan askerimiz şehit oldu

Son dakika... İdlib'de yaralanan asker..

Son dakika... İdlib'de yaralanan askerimiz şehit oldu
Antalya'da şüpheli şahısların aracından uyuşturucu çıktı

Antalyada şüpheli şahısların aracından..

Antalya'da şüpheli şahısların aracından uyuşturucu çıktı
Son dakika... Asgari ücret pazarlığında anlaşma sağlanamadı

Son dakika Asgari ücret pazarlığında a..

Son dakika... Asgari ücret pazarlığında anlaşma sağlanamadı
Antalya'da ucuz halı izdihama neden oldu

Antalyada ucuz halı izdihama neden oldu

Antalya'da ucuz halı izdihama neden oldu
Son dakika... Beşiktaş'ta Sergen Yalçın şoku! İstifa etti

Son dakika... Beşiktaş'ta Sergen Yalçı..

Son dakika... Beşiktaş'ta Sergen Yalçın şoku! İstifa etti
2.5 aylık evli kadın kâbusu yaşadı! Öfkeli kocadan bıçaklı işkence

2.5 aylık evli kadın kâbusu yaşadı! Öf..

2.5 aylık evli kadın kâbusu yaşadı! Öfkeli kocadan bıçaklı işkence