MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
AKTOB Kavaloğlu: Antalya'ya yıllık gelen toplam kişi sayısı 1.5 milyonu aştı

08.07.2021 18:19

Antalya haber... Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Avrupa'nın tamamının temmuz ayının üçüncü haftasından itibaren Türkiye'ye gelmeye başlayacağını söyledi.

AKTOB Kavaloğlu: Antalya'ya yıllık gelen toplam kişi sayısı 1.5 milyonu aştı

Antalya haber...  Kaan Kavaloğlu, yaptığı açıklamada 26 haziran tarihinde Antalya'nın 56 bin kişi ile pandemi döneminin rekorunu kırdığını, bunun çok ciddi bir bir rakam olduğunu belirtti. Kavaloğlu, ''Haziran ayını ise 2020 yılının Haziranına göre yüzde 190'lık bir artışla kapattık. Ancak gelinen rakam yeterli değil. Önemli olan Temmuz ve Ağustos aylarının geçen yılın rakamlarının üzerinde geçiyor olmasıdır. Antalya'ya yıllık gelen toplam kişi sayısı 1.5 milyonu aştı. Ama şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Geçen yıl Nisan ve Mayıs ayında hiç turist gelmedi'' dedi.

“TEMMUZ AYININ SONUNA DOĞRU TÜM AVRUPA TÜRKİYE'Yİ AÇACAK”

Temmuz ve Ağustos aylarında Rusların ağırlık kazanmasıyla birlikte Alman turist sayılarının da artacağını düşündüğünü vurgulayan Kavaloğlu, ''Şu anda bizim ana problemimiz olarak İskandinav ülkeleri, Hollanda, Belçika ve İngiltere kaldı. Bu ülkelerin arasında en son
İngiltere açılır. Temmuz ayı sonuna doğru İngiltere hariç tüm Avrupa'nın da Türkiye'ye açılacağını düşüyorum'' diye konuştu.

“AVRUPA'NIN ELİNDE SADECE YUNANİSTAN KALDI”

Türkiye'nin Güvenli Turizm Sertifikası ile ön plana çıktığına işaret eden Kaan Kavaloğlu, “Rakibimiz olan diğer ülkelerinde ne yaptıklarını iyi görmek lazım. Avrupa’nın turizmde bize rakip olarak İspanya ve Yunanistan'ı çıkaracağını bekliyorduk. Portekiz bize sürpriz oldu. Ama bizim uyguladığımız güvenli turizm sertifikası uygulamasını bu ülkeler başarılı bir şekilde uygulayamadılar. Avrupa Birliği geçen sene pandeminin başlangıcında kötü bir sınav verdi. Pandeminin geçmeye başlamasıyla da AB kendi birliğinin içinde bir turizm hareketi oluşturmaya çalıştı. AB, turizmde İspanya ve Yunanistan'ın yeterli olmadığını görünce Portekiz'i de devreye soktu. Ancak Portekiz pandemi döneminde iyi bir sınav veremedi. Şu anda Portekiz'e sıcak bakılmıyor. İspanya'nın bazı adalarında da problemler var. Afrika ülkeleri ve Mısır çok güven vermiyor. Bu durumda tatil için AB'nin elinde Yunanistan ve Türkiye kaldı. Yunanistan ise gelenlerin ne kadarını kaldırabilir, bu ortada. Türkiye'nin ise Rusya ve BDT gücü var. Şu anda Avrupa'nın elinde sadece Yunanistan var. Bu nedenle tüm Avrupa'nın Türkiye'ye Temmuz ayının 3.cü haftasında açacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“İNGİLİZ PAZARI EYLÜL'DÜ AÇILIR”

İngiltere pazarının ise Eylül ayından önce açılmasını beklemediğine dikkat çeken Kavaloğlu, ''Ancak İngiltere kendi içinde dışarıya gidememekten dolayı çok büyük eleştiriler alıyor. Yeni varyantların çıkış noktası olması bir parça onları zor durumda bıraktı. Zaten İngiltere'de vakalar belli düzeye inmedikçe bizde İngiltere'den turist kabul etmemeliyiz. İngilizler kendi içinde problemi halledene kadar İngiltere Türkiye'ye açılmamalı'' dedi.

“ANTALYA'DA SEZON ARALIK AYI SONUNA KADAR DEVAM EDER”

Antalya'da sezonun Aralık ayı sonuna kadar devam edeceğini dile getiren Kaan Kavaloğlu, ''Bu yıl turizm sezonu yıl sonuna kadar uzayacak. Kasım ve Aralık ayları da iyi geçecektir. Güvenli turizm sertifikasını iyi uygular, pandemi artış göstermezse bu yıl Antalya'da turizm sezonu yıl sonuna kadar devam eder'' ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Filenin sultanları setin sonunu getiremedi

Filenin sultanları setin sonunu getire..

Filenin sultanları setin sonunu getiremedi
Son dakika! Antalya’da yangın bir mahalleye daha sıçradı... Vatandaşlar canını zor kurtardı!

Son dakika! Antalya’da yangın bir maha..

Son dakika! Antalya’da yangın bir mahalleye daha sıçradı... Vatandaşlar canını zor kurtardı!
AESOB Başkanı Adlıhan Dere'den aşı çağrısı

AESOB Başkanı Adlıhan Dereden aşı çağr..

AESOB Başkanı Adlıhan Dere'den aşı çağrısı
Kemer Belediyesi'nden Manavgat'a yardım kolileri

Kemer Belediyesi'nden Manavgat'a yardı..

Kemer Belediyesi'nden Manavgat'a yardım kolileri
Bodrum'da yangın kabusu büyüyor! Oteller tahliye ediliyor

Bodrum'da yangın kabusu büyüyor! Otell..

Bodrum'da yangın kabusu büyüyor! Oteller tahliye ediliyor
Ekoturizm Çalıştayı sona erdi

Ekoturizm Çalıştayı sona erdi

Ekoturizm Çalıştayı sona erdi