MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

HALK MASA

HES KODU MURATPAŞA

Fenix center
180 kişilik Romanyalı gruba Antalya'nın güvenli turizmi anlatıldı

06.04.2021 12:07

Antalya haber... Kentin turizmdeki güvenilirliği ve kalitesi Lara bölgesinde bir otelde düzenlenen toplantıyla Romanyalı basın mensupları ve turizm acenteleri yetkililerine anlatıldı.

180 kişilik Romanyalı gruba Antalya'nın güvenli turizmi anlatıldı

180 kişilik Romanyalı grup Novanta Turizmin ev sahipliğinde kentteki 3 otelde konakladı. Bir haftalığına Türkiye’nin, dünyaya açılan penceresi Antalya’nın kültürel ve doğal güzelliklerini inceleyen Romanyalı grup, yapılan bir toplantıyla da pandemi ile otellerin son durumu hakkında bilgiler aldı. Antalya’dan memnun ayrılan grup izlenimlerini Romanya’daki ulusal ve yerel televizyon kanallarının yanı sıra internet sitelerindeki köşelerinde vatandaşlarına aktaracak.

Romanya Tur Operatörü Soley Tur Sahibi Erdinç Adalı

Romanya Tur Operatörü Soley Tur Sahibi Erdinç Adalı, pandemi sürecinin nasıl evrileceğini bilemediklerini belirterek, sezon hakkında net bir karara varamadıklarını bildirdi.

Kendi adlarına ellerinden geleni yaptıklarını ve normal bir sezon gibi hazırlıklarına devam ettiklerini kaydeden Adalı, "Ülkemize ve Antalyamıza, acentelere otellerimize destek olması amacıyla kentte bir info grubu getirdik. Türkiye’nin güvenli olduğunu pandemiye karşı her türlü önlemin alındığını buranın güvenli destinasyon olduğunu göstermek adına getirdik. Önümüzdeki satışlara ve gelecek sezona yönelik bir yatırım olsun istedik. Romanya’nın 4 ulusal kanalından 3’ünü ve yazılı ve görsel medya servislerini getirdik. Romanya’da gördüklerini yazmalarını ve satışlarımıza katkı sağlamasını amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

"GELECEK SENE HER ŞEYİN RAYINA OTURACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Geçen yıl herkes için kötü bir sezonun geride kaldığını anımsatan Adalı, "2019’dan bu yana yüzde 65’e yakın bir düşüş oldu. Romanya pazarı her yıl yüzde 10-15 büyüyen bir pazar. Bu senenin normalleşme süreci gibi geçip, gelecek sene her şeyin rayına oturacağını düşünüyorum” diye konuştu.

"HAYAT NORMALLEŞİRSE SATIŞLAR YÜKSELECEKTİR"

Şu anki verilerin zayıf durumda olduğuna değinen Adalı, "Pandemi düştükçe ve sezon açıldıkça çok güzel bir sezon bekliyoruz. Plan, proje ve stratejimizi ona göre belirliyoruz. Normal sezonda Türkiye’ye Romanya’dan 900 bine yakın turist geliyordu. Türkiye, Romanyalıların sevdiği bir destinasyon. İkili ticari ve kültürel ilişkilerimiz güçlü. Önümüzdeki tek engel pandemi, hayat normalleşirse satışlar yükselecektir” dedi.

"ÖNÜMÜZDEKİ TEK ENGEL PANDEMİ"

Adalı, hayatın tamamen normalleştiği an satışların istenilen seviyeye geleceğini belirterek, önlerindeki tek engelin pandemi olduğuna dikkat çekti. 2019 rakamlarını yakalamalarının çok zor olduğunu dile getiren Adalı, pandeminin gidişatına göre 2022’de istenilen düzeye gelmeyi beklediklerini sözlerine ekledi.

"ROMANYALILARIN TÜRKİYE'YE YOĞUN İLGİSİ VAR"

Sherwood Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Ceylan, yeni operatörlerin ve Romanyalıların Türkiye’ye yoğun ilgileri olduğunu söyledi.

Her yeni operatörün Türkiye’ye ilgili olmasının pazar çeşitliliği açısından önemli olduğunun ifade eden Ceylan, "Romanya’nın tur operatörü Soley’in, ülkemize ciddi katkıları olacaktır. 200’e yakın seyahat acentesi temsilcisiyle, Romanyalı basın mensuplarını ağırlıyoruz.Buradaki tecrübelerini ülkelerinde güzel şekilde aktaracaklar”dedi.

"BURADA TATİL YAPMAK İÇİN ÇOK UYGUN BİR ORTAM VAR"

Romanya'nın Antena 1 Televizyonu muhabiri Alexandra Marın, Antalya’ya 3. kez geldiğini ve çok sevdiğini söyledi. Marin, Romanya’da korona virüs aşılamasının tamamlanmak üzere olduğunu ve 1 Haziran’da normal sürece geçileceğini, ardından da tatil sezonunun başlayacağını bildirdi.

Antalya ile ilgili izlenimlerinin çok pozitif olduğunun altını çizen Marin, “Antalya’ya vatandaşlarımızın tercih etmesi için tavsiye edeceğiz. Burada tatil yapmak için çok uygun bir ortam var. 2019’a yakın bir Romanyalı turistin Antalya’ya geleceğini bekliyoruz” diye konuştu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Muratpaşa Hes kodu

Diğer Haberler

Sadakatsiz'in Haluk'u Burak Sergen yoğun bakıma alındı

Sadakatsiz'in Haluk'u Burak Sergen yoğ..

Sadakatsiz'in Haluk'u Burak Sergen yoğun bakıma alındı
Adana'da şafak operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Adana'da şafak operasyonu! Çok sayıda ..

Adana'da şafak operasyonu! Çok sayıda gözaltı var
Sağlıklı kilo kaybı için 10 altın besin

Sağlıklı kilo kaybı için 10 altın besin

Sağlıklı kilo kaybı için 10 altın besin
13 Nisan Salı Antalya'da hava durumu... Havalar ısınıyor

13 Nisan Salı Antalya'da hava durumu....

13 Nisan Salı Antalya'da hava durumu... Havalar ısınıyor
Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var

Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nede..

Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var
Antalya'da fuhuş operasyonu

Antalyada fuhuş operasyonu

Antalya'da fuhuş operasyonu