MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Twitter kullanıcı bilgilerini paylaştı: "Bize güvendiniz ama başarısız olduk"

07.08.2019 16:55

Twitter'ın kullanıcıların bilgilerini izin vermedikleri halde reklam verenlerle paylaştığı öğrenildi. Bu durumun Twitter'ın gizilik ayarlarında yaşanan bir problem nedeniyle, gerçekleştiği kaydedildi.

Twitter kullanıcı bilgilerini paylaştı: "Bize güvendiniz ama başarısız olduk"

En popüler sosyal medya paylaşım mecraları arasında yer alan Twitter, gizlilik ayarlarında yaşanan bir problem nedeniyle kullanıcıların kişisel verilerinin izinleri dışında reklam verenlerle paylaşıldığını açıkladı. 

Bu hatadan tüm kullanıcıların etkilendiği öğrenildi.

Sputnik'in haberine göre; şirket tarafından yapılan açıklamada, söz konusu problemin pazartesi günü çözüldüğü belirtildi ve hatadan kaç kişinin etkilendiğinin tespit edilmesi için inceleme başlatıldığı bilgisi verildi.

Açıklamada, "Bize izin vermeseniz bile, örneğin bir reklama tıkladıysanız ne zaman etkileşime girdiğiniz ve ülke konumunuz gibi belirli verileri ölçüm ve reklam ortaklarıyla paylaşmış olabiliriz. Tercihleriniz konusunda bize güvendiniz ama biz başarısız olduk" ifadeleri kullanıldı. 

Yetkililer 'böyle bir şeyin tekrar yaşanmaması için gerekli adımların atıldığı' vurgularken "Sizin yapabileceğiniz ne var? Hesap ayarlarınızı kontrol etmenizin dışında yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyoruz" dedi. 

Twitter, bu hata nedeniyle kullanıcılardan özür diledi. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı