MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Netflix’ten aşı zorunluluğu

29.07.2021 22:36

Netflix, ABD'de çekimi devam eden ve yeni çekilecek yapımlarda yer alacak oyuncular ve onlarla yakın temas halinde çalışan set ekibine aşı zorunluluğu getirmeyi planladığını duyurdu.

Netflix’ten aşı zorunluluğu

ABD’de korona virüs (Covid-19) vaka sayıları yeniden yükselişe geçerken, California merkezli teknoloji, medya hizmet sağlayıcı ve yapım şirketi Netflix’ten yeni bir aşı hamlesi geldi. Netflix, A Bölgesi personeli olarak nitelendirdiği oyuncular ve onlarla yakın temas halinde çalışan set ekibine aşı zorunluluğu getirmeyi planladığını duyurdu. Netflix'in yeni aşı politikasının önce ABD'deki setlerde başlaması, daha sonra dünya genelinde şirket için çalışan 144 bin kişiyi kapsayacak şekilde genişletilmesi bekleniyor. Netflix söz konusu adımı, geçtiğimiz günlerde Hollywood sendikaları ve stüdyolar arasında şirketlerin çalışanlara yönelik zorunlu aşılama politikaları uygulamasına imkan tanıyan yeni standartlar üzerinde anlaşmaya varılmasından sonra attı.
Öte yandan ABD’li aktör Sean Penn söz konusu adımı değerlendirerek, oyuncu ve set çalışanlarına yönelik aşılama zorunluluğunun sadece A bölgesi olarak sınıflandırılan oyuncu ve onlarla yakın temas halinde çalışanlar için değil, tüm yapım ekibini kapsaması gerektiğini söyledi. Penn geçtiğimiz günlerde de bütün oyuncular ve yapım ekibinin tamamı aşı olmadıkça şu anda çalıştığı Gaslit adlı filmin çekimlerine gitmeyeceğini söylemişti.

GOOGLE DA ÇALIŞANLARINA AŞI ZORUNLULUĞU GETİRMİŞTİ

Aralarında ABD'li teknoloji devi Google’ın da bulunduğu bazı büyük firmalar da çalışanlarına aşılama zorunluluğu getirmişti. Dünya genelinde 144 bin çalışanı bulunan Google'ın CEO'su Sundar Pichai, ofislerde çalışan herkes için korona virüs aşısı yaptırmanın zorunlu olduğunu belirtmiş, uygulamanın ilk olarak önümüzdeki haftalarda ABD'de başlayacağını söylemişti. Pichai, daha sonra tüm ofislerde geçerli olacağını kaydettiği uygulamanın, Google temsilciliklerinin bulunduğu ülkelerdeki düzenlemeler ve aşıya erişilebilirlik durumuna göre hayata geçirileceğini ifade etmişti.
Delta mutasyonunun vaka sayılarında artışa yol açması nedeniyle ofislere dönüşü 1 Eylül'den 18 Ekim'e erteleyen Google, özel durumdaki kişilerin 2021 yılı sonuna kadar evden çalışmak için başvurabileceğini, herhangi bir çalışanının ise isterse kalıcı olarak evden çalışmak için başvuruda bulunabileceğini kaydetmişti.

AŞILANANLARA KAPALI ALANLARDA YENİDEN MASKE KULLANMA TAVSİYESİ

ABD’de salgının başından bu yana toplam vaka sayısı 35 milyon 489 bin 634’e, toplam can kaybı ise 628 bin 116’ya ulaştı. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Delta mutasyonunun hızla yayılması ve artan vaka sayıları nedeniyle tamamen aşılanmış kişilere halka açık kapalı alanlarda yeniden maske kullanmaları tavsiyesinde bulundu. ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin ise federal çalışanlara aşı zorunluluğunu değerlendiriyor.
Kaynak: İHA

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

22 Eylül Çarşamba Antalya'da hava durumu...

22 Eylül Çarşamba Antalya'da hava duru..

22 Eylül Çarşamba Antalya'da hava durumu...
Bakan Koca hatasını düzeltti: Her iki kişiden biri çift doz aşılı

Bakan Koca hatasını düzeltti Her iki k..

Bakan Koca hatasını düzeltti: Her iki kişiden biri çift doz aşılı
Veliler dikkat! ‘E-Okul’dan geliyoruz’ deyip…

Veliler dikkat! ‘E-Okul’dan geliyoruz’..

Veliler dikkat! ‘E-Okul’dan geliyoruz’ deyip…
Antalya'da yolda yürürken fenalaşarak hayatını kaybetti

Antalyada yolda yürürken fenalaşarak h..

Antalya'da yolda yürürken fenalaşarak hayatını kaybetti
Beşiktaş, Adana Demirspor maçında gol yağmuru...

Beşiktaş, Adana Demirspor maçında gol ..

Beşiktaş, Adana Demirspor maçında gol yağmuru...
Son dakika... 21 Eylül Salı Türkiye'nin Koronavirüs Tablosu açıklandı

Son dakika... 21 Eylül Salı Türkiye'ni..

Son dakika... 21 Eylül Salı Türkiye'nin Koronavirüs Tablosu açıklandı