Dünyanın gözü bu toplantıda! Tarihi bir açıklama...

31.05.2023 21:09

NASA'dan gelen açıklama tüm dünyayı heyecanlandırdı. UFO'larla ilgili tarihi bir açıklamanın beklendiği toplantı şu anda devam ediyor. 4 saat sürmesi beklenen toplantı canlı yayınla tüm dünyaya servis ediliyor. Peki, NASA bugün ne açıklayacak? İşte detaylar...

Dünyanın gözü bu toplantıda! Tarihi bir açıklama...

NASA'nın UFO görev gücü bugün toplandı. NASA tarafından önümüzdeki haftalarda yayımlanması beklenen rapor öncesinde bugün tarihi bir açıklama gerçekleştirileceği tüm dünyada merak uyandırdı.

RAPORDAN ÖNCEKİ SON TOPLANTI

NASA'nın bu araştırma paneli, fizikten astrobiyolojiye kadar çeşitli alanlarda uzmanların bir araya geldiği bir yapıyı içinde barındırıyor. Bu yapı UFO'lar hakkındaki gözlemlerini hükümet ve ticari sektörlerden toplanan verileri incelemek amacıyla geçtiğimiz yılın Haziran ayında kurulmuştu.

ABD televizyonu CNN International'ın haberine göre, NASA'nın bugün UFO'lar üzerine tarihi bir açıklama yapması bekleniyor. NASA ise bugünkü oturumun odak noktasının rapor yayımlanmadan önceki son müzakerelerin yapılması olduğu vurgulandı. Panelin en önemli yönlerinden biri ise hükümetin bir zamanlar askeri ve ulusal güvenlik yetkililerinin gizlilik kararı aldığı bir konunun NASA tarafından yürütülen ilk soruşturması olması.

BU AÇIKLAMA BİR DÖNÜM NOKTASI OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

Uzun zamandır uçan daireler ve uzaylılar kavramlarıyla ilişkilendirilen UFO terimi, hükümet tarafından "UAP"(tanımlanamayan anormal fenomen) olarak değiştirilmişti. NASA, geçen Haziran ayında panelin oluşumunu duyururken, "UAP'lerin dünya dışı kökenli olduğuna dair hiçbir kanıt yok" demişti.

NASA ve Pentagon'un ortak çalışmasının, UFO'lar hakkında yıllardır süregelen yaygın görüşleri saptırmak, çürütmek ve gözden düşürmek için onlarca yıl harcadıktan sonra ilk kez "resmi açıklama" yapması hükümet için bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor.

"NASA'nın amacı Dünya dışı yaşam olup olmadığına odaklanmak"

NASA'nın tarihi açıklamasında Gezegen Bilimcisi David Grinspoon yakında yayımlanacak olan rapor ve çalışmaları hakkında, "NASA'nın görevlerinin birçoğu, Dünya'nın ötesinde yaşam olup olmadığına odaklanıyor. 'Anormal gazlar' gibi anormal olayların görülmesinin, şu anda bilinenin ötesinde yaşam belirtileri olduğunu kanıtlayabilir. Ancak bilim adamları böyle bir anormallik keşfettiklerinde 'yaşamı keşfettiğimiz sonucuna' varmıyoruz. Daha fazla veri arıyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan toplantıda NASA görevlilerinin yaptığı diğer açıklamalarda "Nasa, evrende yalnız olup olmadığımız da dahil olmak üzere temel soruları yanıtlamamıza yardımcı olmak için güneş sistemini ve ötesini araştırıyor" denildi.

Ajans ayrıca, özellikle dünya dışı yaşam kanıtı arayanlar da dahil olmak üzere "sayısız" araştırma programlarını finanse ettiğini söyledi.

"HER AY 50-100 ARASINDA YENİ UAP GÖRÜLME İHBARI ALIYORUZ"

NASA yetkilisi Kirkpatrick, 800'den fazla UAP görülme vakası kaydedildiğini söyledi. Ortalama olarak her ay 50-100 civarında yeni UAP görülme ihbarı aldıklarını ifade eden Kirkpatrick, bunlardan ancak yüzde 2 ila 5'ini veri tabanlarına eklediklerini söyledi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son dakika: Faiz kararının ardından dolar ve altından ilk tepki

Son dakika Faiz kararının ardından dol..

Son dakika: Faiz kararının ardından dolar ve altından ilk tepki
Son dakika: Merkez Bankası faiz Eylül ayı kararı belli oldu

Son dakika Merkez Bankası faiz Eylül a..

Son dakika: Merkez Bankası faiz Eylül ayı kararı belli oldu
Konyaaltı'nda spor yapmayan kalmayacak

Konyaaltında spor yapmayan kalmayacak

Konyaaltı'nda spor yapmayan kalmayacak
Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı görecek!

Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı..

Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı görecek!
Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kaybetti

Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kayb..

Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kaybetti
Maskeli günler geri mi dönüyor? Uzman isim Vural açıkladı!

Maskeli günler geri mi dönüyor? Uzman ..

Maskeli günler geri mi dönüyor? Uzman isim Vural açıkladı!