Türkiye ilk kez Kepez'de yapılacak! Avrupa Kros Şampiyonası hazırlıkları başladı

11.12.2022 20:32

Antalya haber... Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye tarihinde ilk kez 2024 yılında Antalya’da Dokumapark’ta yapılacak Avrupa Kros Şampiyonası için İtalya’ya gitti. Torino’daki 28. Avrupa Kros Şampiyonası’nın organizasyon hazırlıklarını inceledi, müsabakaları izleyerek ülkemizin milli sporcularına da destek verdi. 

Türkiye ilk kez Kepez'de yapılacak! Avrupa Kros Şampiyonası hazırlıkları başladı

Antalya haber... Avrupa Kros Şampiyonası, 2024 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek. Kepez Belediyesi’nin halkın kullanımına kazandırdığı kültür ve sanat adası Dokumapark,  2024 yılında 40 Avrupa ülkesinin atletizm takımlarını ağırlayacak.  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de,  2024 yılında Antalya’da Dokumapark’ta yapılacak Avrupa Kros Şampiyonası’nın hazırlıkları için İtalya’ya gitti. Torino’daki 28. Avrupa Kros Şampiyonası hazırlıklarını inceleyen Başkan Tütüncü, müsabakaları izleyerek ülkemizin milli sporcularına da destek verdi.

DOKUMAPARK DÜNYANIN CAZİBE MERKEZİ OLDU

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2024 yılında Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı Avrupa Kros Şampiyonasının organizasyon hazırlıklarını incelemek için İtalya’nın Torino kentine ziyarette bulunduklarını söyledi. 2024 Avrupa Kros Şampiyonası’nın Dokumapark’ta yapılacak olmasının kendileri için ayrı bir heyecan vesilesi olduğunu  belirterek duygu ve düşüncelerini dile getiren Başkan Tütüncü, “Dokumapark dünyanın cazibe merkezi haline geldi. Dokumapark Avrupa Atletizmin dikkatini çeken bir nokta oldu. Atletizm Federasyonu ve Gençlik Spor Bakanlığımızın desteğiyle 2024 yılı Avrupa Kros Şampiyonasını bilindiği gibi Antalya’ya kazandırdık. Antalya’da da Dokumapark’ta ev sahipliği yapacağız. Bu Antalya adına, 2024 yılı Avrupa Kros Şampiyonasına Kepez’in ev sahipliği yapacağını göstermekte. Bizde bu konuyla ilgili Avrupa Kros Şampiyona ev sahipliği yapan İtalya’ya ziyarette bulunduk. Ziyaretimizin amacı hem organizasyonun tecrübelerinden yararlanmak, organizasyonu yerinde incelemek bütün bunlarla beraber Türk atletizm takımımızın oyuncularını desteklemek. Torino dayız. Bugün gün boyunca şampiyonun yapılacağı tesislerdeki hazırlıkları inceledik. Bu bizim için çok önemliydi. İnşallah 2024 yılında Antalya olarak, Avrupa Atletizm Şampiyonasında bugüne kadar görülmemiş güzellikte bir ev sahipliği gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan Tütüncü’ye Torino ziyaretinde Dokuma A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis Üyesi Serhat Demir, Özel Kalem Müdürü Fatih Özaslan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar eşlik etti.

TARİHTE BİR İLK

Türkiye tarihinde  ilk kez Avrupa Kros Şampiyonasına ev sahipliği yapılacağına değinen Başkan Tütüncü, “Türkiye Atletizm Federasyonu bu önemli başarısını, bizlerde onlarla birlikte bu başarıyı  paylaşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Antalya için mutluluk veren yanı şu; Böylesi tarihi bir şampiyonaya ev sahipliği yapmak onur vesilesi. Kepez’e düşen mutlulukta şu ki; bu şampiyonaya Kepez’in projelerle kültür sanat adası haline getirdiği Dokumapark’ta gerçekleşecek olması. Bundan dolayıda büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyon onlarca ülkede canlı yayınlarla yayınlanacak bir organizasyon. Bu organizasyonun çok önemli bir tanıtım gücünün, reklam gücünün, organizasyon gücünün olduğunu düşünüyoruz. Antalyamızın, Kepez’imizin ve Türkiye’mizin bu şampiyona vesilesiyle bütün dünyaya tanıtılacak olması büyük bir iftihar vesilesi. Torino’dan organizasyonlarla ilgili güzel tecrübelerle dönüyoruz. İnşallah 2024’de 40 Avrupa ülkesinin ulusal atletizm takımlarını misafir edeceğiz. En güzel organizasyonu biz yapacağız” diye konuştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Ahmetler Köyü HES karşıtı 11 kişiye verilen para cezasını kampanyayla topladı

Ahmetler Köyü HES karşıtı 11 kişiye ve..

Ahmetler Köyü HES karşıtı 11 kişiye verilen para cezasını kampanyayla topladı
Bakan Çavuşoğlu Antalya'da oyunu kullandı! İkinci tura da iyi hazırlandık

Bakan Çavuşoğlu Antalya'da oyunu kulla..

Bakan Çavuşoğlu Antalya'da oyunu kullandı! İkinci tura da iyi hazırlandık
Meteorolojiden 13 il için kodlu uyarı!

Meteorolojiden 13 il için kodlu uyarı

Meteorolojiden 13 il için kodlu uyarı!
Konuşanlar programında olay itiraf! Kadın anlattıkları Hasan Can'ı şaşırttı

Konuşanlar programında olay itiraf! Ka..

Konuşanlar programında olay itiraf! Kadın anlattıkları Hasan Can'ı şaşırttı
Sararmış yastık kılıfını kar beyazına döndürüyor! İşte etkili karışım

Sararmış yastık kılıfını kar beyazına ..

Sararmış yastık kılıfını kar beyazına döndürüyor! İşte etkili karışım
Canan Karatay

Canan Karatay "Anne sütünden farksız" ..

Canan Karatay "Anne sütünden farksız" diyerek açıkladı! Her sabah bir fincan içerseniz...