MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütKemal Şahin Open sona erdi

18.04.2022 15:12

Megasaray Tenis Akademi’nin ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen Kemal Şahin Open Turnuvasının Şampiyonları belli oldu.

Kemal Şahin Open sona erdi

14.000 dolar para ödüllü turnuvaya; 23 ülkeden, 3 kategoride Dünya sıralamasında ilk 50’de olan 26 tenisçi olmak üzere toplamda 91 tenisçi katıldı. Turnuva açılışında Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Megasaray Tenis Akademi’nin sponsoru olduğu Bedensel Engelli Milli Sporcu Emirhan Toper, Quad Kategoride Dünya 11 Numara Uğur Altınel, Japonya’dan Dünya 16 Numara Saki Takamuro ve Fransa Milli Takım sporcusu Pauline Deroulede gösteri maçı yaptı.

Turnuvada dünya sıralamasında ilk 20’de olan 9 sporcu turnuvanın kalitesini bir kez daha ortaya koydu. Erkeklerde Belçikalı Joachim Gerard, kadınlarda Rus Victoria Lvova, Quad Kategoride Güney Afrikalı Ronald Ramphadi şampiyon oldu.

Turnuvaya adı verilen Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin; “Bedensel Engelliler Tenis Federasyonu’nun birbirinden önemli uluslararası turnuvalarına sürekli ev sahipliği yapıyoruz. Engel tanımayan sporcular sadece turnuva için değil bize sık sık kamp yapmaya da geliyorlar. Sosyal sorumluluk bilinciyle engellileri de düşünerek dizayn ettiğimiz tesisimizde rahatça konaklıyor ve tenis oynayabiliyorlar. Megasaray’daki diğer müşterilerimizde engellilerin burada ağırlanmasını ve tenis oymalarını memnuniyetle karşılıyor ve ilgiyle izliyorlar. Biz de onların başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir bucağından tenisçiler ülkemize gelmeye devam ediyor. Bu, hem sporcularımızın başarıları hem de Türkiye’nin tanınması için çok önemli. Tenis camiası uluslararası diğer turnuvalarda olduğu gibi engelli turnuvalar için de Megasaray Tenis Akademi’yi tercih ediyor. Bu sporcuların vesilesiyle de ülkemize daha çok turist geliyor ve daha çok döviz giriyor. Böylece Antalya Belek’in adını dünyaya duyuruyoruz. Engelli tenisçilerimizi her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Mücadele edenleri ve şampiyonları tebrik ediyorum.” dedi.

Turnuvanın organizasyonunu gerçekleştiren Uluslararası Tenis Federasyonu Tekerlekli Sandalye Tenis Komite Üyesi Önder Yurdagül ise; “Türk tenisinin ve Türkiye’deki tekerlekli sandalye tenisinin gelişiminde çok büyük destekleri olan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’in adını verdiğimiz ve onu artık tüm dünyaya duyurduğumuz Kemal Şahin Open turnuvasının bu yıl ikincisini düzenledik. Bu konudaki vizyonları ve önemli katkıları için Kemal Şahin’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin dünyadaki en büyük tekerlekli sandalye organizasyonuna 15-22 Mart’ta MTA ev sahipliğinde yaptık. Bu çok önemli uluslararası turnuvaya 60 ülkeden sporcu katıldı. Nasipse 2023’te tekerlekli tenis dünya şampiyonasını da buraya getireceğiz. Bu, hem ülkemiz hem de bölge için ciddi anlamda bir prestij olacak. Ayrıca önümüzdeki yıl MTA’da 20 uluslararası turnuva daha yapmayı planlıyoruz.

Akademide çok büyük yeni bir kano yatırımınız var. Engelli kanocularımızı da buraya getireceğiz. İnşallah daha büyük organizasyonlarda beraber oluruz.” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Yeni doğan buzağı şoke etti! Gözü ve kafası yok

Yeni doğan buzağı şoke etti Gözü ve ka..

Yeni doğan buzağı şoke etti! Gözü ve kafası yok
Son dakika: Araç sahiplerini kötü haber... Akaryakıta yine zam geliyor!

Son dakika: Araç sahiplerini kötü habe..

Son dakika: Araç sahiplerini kötü haber... Akaryakıta yine zam geliyor!
Antalya'da 20 yaşındaki Mehmet Genç’in kafasına isabet etti

Antalya'da 20 yaşındaki Mehmet Genç’in..

Antalya'da 20 yaşındaki Mehmet Genç’in kafasına isabet etti
Antalya'da yaşayan Mustafa Aydemir 5 yıldır yatan lüks otomobiline şehir turu attırdı

Antalyada yaşayan Mustafa Aydemir 5 yı..

Antalya'da yaşayan Mustafa Aydemir 5 yıldır yatan lüks otomobiline şehir turu attırdı
Antalya'da araç kanala uçtu! Arkadaşının kurtarılışını sigara yakarak izledi

Antalya'da araç kanala uçtu! Arkadaşın..

Antalya'da araç kanala uçtu! Arkadaşının kurtarılışını sigara yakarak izledi
Konyaaltı sahilinde ölü caretta caretta bulundu

Konyaaltı sahilinde ölü caretta carett..

Konyaaltı sahilinde ölü caretta caretta bulundu