MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

23 Nisan Konyaaltı

23 Nisan Muratpaşa

Fenix center

Antalya OSB
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz: Umarım şehir çağrımızı dikkate alır

16.02.2021 15:56

Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz ve Antalyaspor A.Ş. Başkanı Emin Hesapcıoğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi'ni ziyaret etti. TSYD Antalyaspor Şube Başkanı Şifa Çiçek ile görüşen Yılmaz ve Hesapcıoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz: Umarım şehir çağrımızı dikkate alır

Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz ve Antalyaspor A.Ş. Başkanı Emin Hesapcıoğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi Başkanı Şifa Çiçek ile bir araya geldi. Yılmaz ve Hesapcıoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çiçek, Antalyaspor'un yeni başkanının belirleneceği genel kurulun 23 Şubat'ta yapılacağını hatırlatarak bu genel kurul öncesi iki başkanı da ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi.

Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz ve Antalyaspor A.Ş. Başkanı Emin Hesapcıoğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek ile buluştu

"UMARIM ŞEHİR ÇAĞRIMIZI DİKKATE ALIR"

Ziyarette Mustafa Yılmaz, Öztürk ailesinin Antalyaspor'dan ayrılma kararı sonrası teknik heyet ve futbolcularda olumsuz konular yaşanmaması için ciddi çaba sarf ettiklerini söyledi. Kentin önde gelenleri, iş adamları ve siyasilerle görüşmeler yaptıklarından bahseden Yılmaz, “Antalyaspor ile ilgili her kesimden destek almaya çalıştım. Şu ana kadar oluşturmayı düşündüğümüz kurulla alakalı bugün de dahil olmak üzere olumlu bir yaklaşım görebilmek mümkün olmadı. Önümüzde 7 gün var. Bugün vesile olur. Umarım, şehir bu çağrımızı dikkate alır. Süper Lig'de takım idare etmek pandemi şartlarında birkaç kişinin taşıyabileceği yük değil" diye konuştu.

Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz: "Umarım, şehir bu çağrımızı dikkate alır"

"BAŞKAN OLABİLECEK KİŞİLERİN SESİNİ DUYMAYA HAZIRIZ"

Pandemi sürecinde kulüplerin gelirinin azaldığına dikkat çeken Yılmaz, şunları söyledi:
"Geçen sene 3 puana yaklaşık 3 milyon TL gelir elde edilirken bu sene 2.2 milyona düştü. Seyirci olmadığından dolayı reklam ve sponsorluktan ciddi gelir kaybı var. Stadın altındaki dükkanlardan pandemi döneminde kira da almıyoruz. Ancak biz Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne gerekli vecibelerimizi yerine getiriyoruz. Süper Lig'de her şehir için kulüp önemlidir. Bir kaç kişinin sırtında yük olmaktan ziyade herkesin bir şeyler yapabileceğinin bilinmesi lazım. Antalyaspor, bu şehirde yaşayan, kazanan herkesin ortak paydası olması lazım. Artık umarım çağrılarımıza kulak verilir. Yönetim kurulunda görev alacak, başkan olabilecek kişilerin sesini duymaya hazırız. Ancak, 23'ünde yapılacak genel kurulda iyi bir tablo görünmüyor"

BAŞKAN ADAYI ÇIKMAZSA NE OLACAK?

Gazetecilerin genel kurulda başkan adayı çıkmazsa sonucun ne olacağı sorusuna, Yılmaz, şu cevabı verdi: "Ben 25 gündür bu sorunun yanıtını bulmak için mücadele ediyorum. Söylemleri değiştirmeye, barış dili oluşturmaya, geçmişteki kırgınlıkları geride bırakarak Antalyaspor'un menfaatleri için temiz sayfa açılması gerektiğini paylaştım. Herkesin ortak paydasının Antalyaspor olması gerektiğini, Antalya'nın en büyük markasının Antalyaspor olduğunu bilmemiz gerektiğini vurguladım. Bu söylemlerin dışında Süper Lig'de kalıcı takım oluşturmak istiyorsanız, ekonomik şartlar çok önemli. Öztürk ailesi, büyük fedakarlık yaptı, zaman zaman eleştirildiği konu da oldu. Kulübün 7 milyon 700 bin euro borcu var. 70-80 milyon civarında bir rakam yapıyor. Sezon sonuna kadar bakıldığında kulübümüzün 150 milyon liraya ihtiyacı var. Tüm şehir 150 milyon liranın toparlanması için ne yapması lazım, bunu konuşmak gerekiyor. Yönetim kurulunda görev alacak, başkan adayının destek olması lazım. Bu arkadaşların dışında şehir Süper Lig'de başarılı kulüp istiyorsa her bireyin Antalyaspor sevdasıyla yapabileceği bir şey vardır. Onun haricinde konuştuklarım çok bir şey fark ettirmiyor. Umarım, 23 Şubat'ta bugünkü çağrımız vesile olur, kulak verilir. Gerek başkan adayı, yönetici arkadaşların kurullarda olması için görüşmeler başlar. Olmadığı takdirde Antalyaspor'un kaderini biz değil bütün şehir tayin etmiş olur. Artık şehir ne istiyorsa Antalyaspor o şekilde gidecek. Bilmem anlatabildim mi? Belki boşuna endişe ediyoruz. Belki Antalyaspor gönüllüsü biri çıkar, Antalya'ya güzel bir sürpriz yapar. Bunun olmasını umuyorum. 23'ünde umduğumuz gibi olursa Antalyaspor yeni ekiple yeni vizyonla başarılarına devam edecektir. Olmazsa sizler, bizler şehirde yaşayan herkes sorumludur."

"BİZ BU İNSANLARI BİLE ELEŞTİRDİK"

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı'nda başkanlık yapan Fikret Öztürk'ün görev yaparken çok eleştirildiğini hatırlatan Yılmaz, şunları söyledi: "Maalesef Antalya'da ikinci bir Fikret Öztürk yok. Bunu herkes böyle bilsin. Bu kadar fedakarlık yapan, Türkiye'de marka olmuş Fikret Öztürk istifa etti diye farklı sansasyonlar da geliştirildi. Biz bu insanları bile eleştirdik. Dışarıdan gelmiş, Antalyaspor'a ciddi destek vermiş. Biz bu insanları Antalya olarak eleştirdik. Bizim bundan bir ders çıkarmamız lazım. Antalyaspor tarihinde Fikret Bey gibi maddi fayda sağlayan hiç kimse olmadı. Bizim heykelini dikebileceğimiz kadar Antalyaspor'a faydası oldu. Biz bu insanı eleştirdik. Bu nedenle insanlar gelmeye çekiniyor."

Antalyaspor A.Ş. Başkanı Emin Hesapcıoğlu: "Herkesin önünü açmak için gerekeni yapacağız"

HESAPCIOĞLU: "ANTALYA'YI SEVENLERİ BEKLİYORUZ"

Antalyaspor A.Ş. Başkanı Emin Hesapcıoğlu ise, 19 Ocak'taki Öztürk ailesinin istifa sürecinden sonra başkanlık görevini devraldığını söyledi. Antalyaspor'un yönetim kurulunda 6 yıldır görev aldığını dile getiren Hesapcıoğlu, başkanlık görevinin 23 Şubat'a kadar süreceğini söyledi. Antalyaspor'un son 1 yılda başarılı sonuçlar aldığını anlatın Hesapcıoğlu, "Devir teslim süreci geldi. Antalyaspor sevdalılarını, Antalya'yı sevenleri bekliyoruz. Zor bir görev bu kulübü yönetmek. Öztürk ailesinin yönetimiyle Antalyaspor Türkiye'de konuşulur, sevilir kulüp haline geldi. Bugün de Türkiye'nin en keyifli kulübüyüz. Önemli Başarıları da var. Son bir yılda 20 galibiyet, 21 beraberlik, 10 mağlubiyetimiz var. Türkiye'de bu anlamda ikinci başarılı takımız. Bu başarıların sürdürülmesi gönlümüzden geçiyor. Bunun için en güzel şekilde devretmek istiyoruz. Herkesin önünü açmak için gerekeni yapacağız" diye konuştu.

"BU İŞ EKİP İŞİ"

Antalyaspor yönetiminde bayrak değişimi olması gerektiğini belirten Hesapcıoğlu, şunları söyledi: "Bu iş ekip işi. Kurulacak yeni ekibin başarısı için rahat ve özgür olması gerekiyor. Bugüne kadar nasıl destek verdiysem bundan sonra da destek veririm. Yeni kişilerin çıkması gerektiğini ve birilerinin de çıkacağını düşünüyorum. Çok keyifli takım var. 150 milyon liralık borç çok kolay çözülebilir, kasası devri kolay olan, parası olan bir kulüp var. Yapı her şeye hazır. Bunca zamandır eleştirip yorum yapanların uzak kalmasına üzülürüm sevenlerin de el atmasını bekliyorum. 23 Şubat'ta adayın çok olacağına inanıyorum. Adayların kulübü alırken temlik gibi zorlukla karşılaşmaz. Federasyondan gelecek ay ödenecek para çok iyi. Kulübün malı, mülkü var. Hiç sorunu yok. Türkiye Süper Ligi'nde böyle bir kulüp yok. Sadece hevesli olan bu işi yapmak isteyen var mı? Bunu da merakla bekliyoruz."

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Cuma namazı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı

Cuma namazı sonrası Cumhurbaşkanı Erdo..

Cuma namazı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı
Ekrem İmamoğlu'ndan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya çok sert tepki

Ekrem İmamoğlu'ndan İl Milli Eğitim Mü..

Ekrem İmamoğlu'ndan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya çok sert tepki
Üzerinde traktör bulunan çekici alev alev yandı

Üzerinde traktör bulunan çekici alev a..

Üzerinde traktör bulunan çekici alev alev yandı
AGF Başkanı Gaye Coşkun’dan 23 Nisan mesajı

AGF Başkanı Gaye Coşkundan 23 Nisan me..

AGF Başkanı Gaye Coşkun’dan 23 Nisan mesajı
Baillie Gifford'dan kripto paraya 100 milyon dolarlık yatırım

Baillie Gifforddan kripto paraya 100 m..

Baillie Gifford'dan kripto paraya 100 milyon dolarlık yatırım
Son dakika... Faruk Fatih Özer için kırmızı bülten çıkarıldı

Son dakika Faruk Fatih Özer için kırmı..

Son dakika... Faruk Fatih Özer için kırmızı bülten çıkarıldı